Úterý 28. červen 2022
Svátek má Lubomír

Ústecký kraj - Není to tak dlouho, co reprezentantka našeho kraje Eliška Vrbová přivezla stříbrnou medaili z mistrovství České republiky v TFA. Nyní přivezla neskutečný úspěch z mezinárodních hasičských her v Portugalsku, které lze vnímat jako neoficiální mistrovství světa hasičů.

Na světových hasičských hrách zářili naši reprezentanti již před 3 lety v Číně, kdy hry takřka ovládli a odvezli několik cenných kovů. To, že to dopadne dobře i letos v Portugalsku naznačoval již první den, kdy našim reprezentantům vyšly disciplíny jako Arm wrestling nebo běh do schodů, či jízda požárním vozem. Netrpělivě se tak čekalo na soutěž v TFA, kde naši muži obhajovali kovy nejcennější a dopadlo to výborně. Obhajoba mužů se povedla, a navíc zazářily i ženy včetně Elišky, která v této disciplíně TFA ve své kategorii vybojovala druhou příčku!

TFA je zkratkou z anglických slov Toughest Firefighter Alive – Nejtvrdší hasič přežije a je názvem nejtěžších hasičských soutěží, které svými podmínkami simulují práci hasiče při zásahu. Hasič je ustrojen do kompletního zásahového obleku včetně obuvi, rukavic a přilby a s nasazeným dýchacím přístrojem jako zátěž. Tato netvrdší hasičská disciplína získává čím dál tím větší oblibu nejenom v naší republice.

Mladá, skromná, usměvavá studentka medicíny je členkou sboru dobrovolných hasičů v Cítolibech (okr. Louny). Od mládí se věnuje hasičskému sportu. Minulý rok byla společně s 116 dobrovolnými hasiči oceněna hejtmanem Janem Schillerem a starostou krajského sdružení hasičů Jiřím Hencem za pomoc v očkovacích centrech. Letos se aktivně zapojuje v pomoci našeho družení na KACPU. Minulý rok zazářila na mistrovství České republiky v TFA, kde se poprvé představily i ženy. Z krajských kol se nominovaly vždy dvě ženy nad 18 let z každého kraje a Eliška obsadila v náročné 4 úsekové soutěži druhou příčku. Stejný rok se stala absolutní vítězkou i Pražské a Středočeské ligy TFA a vyhrála i nově vzniklou ligu TFA pořádanou naším krajským sdružením pod názvem TFA liga SEVERU, ve které si za první příčku vybojovala nový zásahový oblek od společnosti GoodPRO. Na obleku s velkým nápisem Ústecký kraj, tak bylo na světových hrách hned jasné odkud naše reprezentantka je…

Přejeme tak Elišce mnoho dalších sportovních úspěchů a děkujeme ji za perfektní reprezentaci našeho kraje a naší republiky v této náročné disciplíně.
Celkem si reprezentace dobrovolných a profesionálních hasičů odvezla z Portugalska 15 cenných kovů.

(Napsal Matěj Prošek, Člen VV KSH Ústeckého kraje)

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz