Čtvrtek 4. březen 2021
Svátek má Stela

Žatec - Královské město Žatec se letos opět stalo krajským historickým městem roku. Postoupilo tak do celostátního kola, jehož výsledky vyhlásí Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska (SHSČMS) 20. dubna v Národním muzeu.

Krajského kola soutěže s oficiálním názvem Cena za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace MPR a MPZ za rok 2020 se zúčastnila čtyři města. Nejvyšší počet 232 bodů získal od odborné poroty Žatec, druhá byla s 220 body Česká Kamenice, na třetím místě byly se shodným počtem 181 bodů Klášterec nad Ohří a Krupka.

Jednání krajské sekce SHSČMS se uskutečnilo v pátek 15. ledna na žatecké radnici. Součástí programu bylo i vyhlášení soutěže krajská Památka roku 2020, jejímž vítězem se v kategorii velkých památek (nad 2 miliony Kč) stal Mederův dům v Žatci. Jeho oprava stála přes 17 milionů korun. Na druhém místě kategorie se umístila rekonstrukce Wieserova domu v Terezíně, která stála 137 milionů Kč.

(kas)

2001mederuvdum

Mederův dům. Foto: Město Žatec

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací