Středa 27. leden 2021
Svátek má Ingrid

Ústecký kraj - Po 13 letech se na naší noční obloze objevila opět velmi jasná a doslova nádherná kometa C/2020 F3 Neowise.

Na její pozorování nepotřebujeme žádnou techniku, protože je velmi dobře vidět pouhým zrakem. Fotografiemi z dnešní noci přímo z ulic města se například pochlubila Astronomická společnost Chomutov.

„ dalších dnech bude kometa pomalou stoupat na noční obloze. V případě vhodného počasí zveme veřejnost na pozorování nejen této pěkné komety v sobotu 18.července od 21:00 hod. „Na hvězdárnu“ zde v Chomutově (louka u bývalého kina Oko Lipská ul. naproti kostelu Sv.Barbory). Vstup zdarma,“ zve Jaroslav Landa z chomutovské astronomické společnosti.

Vzhledem k mimořádnému úkazu přidali také na hvězdárně v Teplicích kromě pravidelných pátečních a sobotních pozorování mimořádná pozorování komety od neděle 12. do čtvrtka 16. července vždy ve 22 hodin.

Kometu samozřejmě můžete pozorovat odkudkoliv, večer nad severozápadem, k ránu pak nad severovýchodem. Kometa je velmi nízko, potřebujete proto dobrý výhled bez překážek, aby vám ve výhledu nepřekážely stromy či kopce.

Foto

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací