Středa 12. srpen 2020
Svátek má Klára

Boží Dar - Líbí se vám neobvyklá vyhlídka, kterou otevřelo město Boží Dar na konci června loňského roku? Podpořte Boží vyhlídku v soutěži Rozhledna roku 2019.

Hlasovat v této internetové anketě můžete prostřednictvím webových stránek www.kpr.kvalitne.cz, což jsou internetové stránky Klubu přátel rozhleden, nebo přímo prostřednictvím tohoto odkazu na on-line formulář. Boží vyhlídku u Božího Daru najdete pod číslem 5. Hlasování končí s posledním únorovým dnem, tedy 29. února 2020.

Boží vyhlídka byla vybudována městem Boží Dar nákladem cca 1,7 milionu Kč. Nosnou myšlenkou architektonického návrhu byla stavba připomínající velkou krabičku na zápalky postavenou na výšku. Stříbrně lesknoucí se povrch vyhlídky má evokovat těžbu stříbra v tomto regionu a současně je jeho posláním příjem světelných paprsků z vesmíru a jejich následný odraz se stopou naší civilizace zpět.

Stavba stojící v nadmořské výšce 1099 m je vysoká 8 metrů. Vlastní vyhlídková plošina je ve výšce 5 metrů nad zemí a je pro turisty za příznivého počasí volně přístupná ve dne v noci po celých 24 hodin. Boží vyhlídku najdete jihovýchodně nad Božím Darem v místě vedení červené turistické stezky po hřebeni Krušných hor.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací