Pondělí 21. červen 2021
Svátek má Alois

Ústí nad Labem – Medián inzertních cen* prodávaných garáží v Ústeckém kraji je 150 000 Kč. Tím se řadí k nejlevnějším garážím v Česku. Za poslední rok jejich cena vzrostla více než o 3 %. Ceny garáží v celém Česku přitom rostly meziročně o necelých 7 %. Vyplývá to ze statistik webového portálu Sreality.cz.

Mezi roky 2017 a 2018 cena garáží v Ústeckém kraji rostla téměř o 32 %, ze 110 000 Kč na loňských 145 000 Kč. Ve většině krajů rostly ceny garáží i letos, nejvíce ve Středočeském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Ceny garáží naopak o několik procent klesaly jen ve čtyřech krajích – Zlínském, Pardubickém, Libereckém a Jihočeském.

Nabídka garáží v Ústeckém kraji patří k nejvyšším v republice

Nabídka garáží v Ústeckém kraji patří k nejvyšším v Česku. Za prvních sedm měsíců letošního roku se jich v tomto regionu prodávalo 262. Největší nabídka byla v Moravskoslezském kraji, kde se garáží na prodej nabízelo 372. Naopak nejmenší nabídka garáží byla na Vysočině, kde jich bylo k mání jen 36.

Může vás zajímat

„Počet nabídek je ale reálně o 15 až 20 procent nižší než uvedená čísla z našeho systému. Zkresluje je totiž chování realitních kanceláří, které neprodané garáže pravidelně stahují a nahrazují je novými inzeráty stejných objektů,“ říká Ondřej Sochůrek, analytik Sreality.cz.

V Praze stojí garáž ve srovnání s Ústeckým krajem trojnásobek

Nejlevnější garáže jsou letos k dostání v Moravskoslezském kraji, kde je jejich cena 140 000 korun. Z hlediska cen za metr čtvereční jsou pak nejlevnější garáže právě v Ústí nad Labem (6566 Kč/m2). Naopak nejdražší jsou v Praze, kde je jejich cena v porovnání s Ústeckým krajem trojnásobná, a to 450 000 Kč. Garáže v Praze jsou nejdražší i z pohledu ceny na metr čtvereční, který zde stojí 25 561 Kč.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací