Sobota 10. duben 2021
Svátek má Darja

Ústí nad Labem – Pořízení stínící plachty do sloního výběhu v ústecké zoo podporují svým pohybem s mobilní aplikací EPP sportovci z celé České republiky. Nadace ČEZ zařadila do svých projektů finanční pomoc v hodnotě 150 tisíc korun pro Zoologickou zahradu v Ústí nad Labem.

 „Z nadačního příspěvku bychom chtěli pořídit stínící techniku na zastínění plochy ve výběhu pro slony indické a také návštěvnické tribuny. V současné době nemá zoo k dispozici žádné stínící prvky ani ve výběhu slonů, ani na návštěvnické tribuně. Pavilon slonů je umístěn na nejvyšším bodě v areálu zahrady bez přítomnosti jakéhokoliv přirozeného stínění. Pořízení stínících plachet příznivě ovlivní welfare (poz.red. ochrana zvířat) slonic a zároveň komfort a spokojenost návštěvníků,“ uvádí na svých stránkách mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem.

Ústecké zoo svým pohybem pomáhají sami Ústečané. „S aplikací Pomáhej pohybem rekreačně sportuji již dva roky. Líbí se mi, že díky ní si měřím nejen svou aktivitu, ale také pomáhám druhým. Jak jsem v pondělí spatřil v podporovaných projektech ústeckou zoo, neváhal jsem hned vysportované body tomuto projektu přidělit,“ uvedl Petr z Ústí.

Více o projektu Stínící plachta do sloního výběhu se dočtete zde.

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací