Úterý 2. březen 2021
Svátek má Anežka

Ústecký kraj – Originální hračky a pomocníky získaly dvě nemocnice v Ústeckém kraji. Od nadace Nedoklubko dostaly pro nedonošená miminka originální háčkované chobotničky. Předčasně narozené děti tyto milé hračky zklidňují a díky nim si třeba méně vytrhávají kanyly či sondy. 

Chobotničky získalo Novorozenecké oddělení ústecké Masarykovy nemocnice a dětské oddělení mostecké nemocnice. Nemocnicím přes sto těchto mazlíčků věnovala nadace Nedoklubko. Hračky háčkují z vlny dobrovolnice ve svém volném čase.„Chobotničky pro předčasně narozená miminka z projektu Mámy pro mámy používáme téměř půl roku. Nejenže se líbí maminkám, tatínkům a všem příbuzným našich malých dětí na jednotkách intenzivní a intermediární péče, ale líbí se i nám, zdravotníkům,“ uvedl MUDr. Petr Janec, primář Novorozeneckého oddělení ústecké nemocnice.

Podobně jako rodiče oceňují zdravotníci nejen funkci estetickou. „Chobotničky nemocniční prostředí zdomácňují, dělají je vlídnější, lékařům a sestrám se v tomto prostředí lépe pracuje. Z medicínského i praktického hlediska chobotničky oceňujeme i proto, že děti zklidňují. Novorozenci si s chapadýlky hrají a mnohem méně se pak setkáváme s tím, že si vytahují kanyly nebo výživové sondy,“ dodal primář ústeckého novorozeneckého oddělení.

V mostecké nemocnici, kam háčkované chobotničky od nadace Nedoklubko také dorazily, tento projekt rovněž vítají.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací