Úterý 26. květen 2020
Svátek má Filip

Kadaň – Studenti Střední průmyslové školy stavební z Kadaně vytvořili z vlnité lepenky kino Surrounded Dancer a knihovnu s kavárnou Tilia. Stavby poslali do soutěže Stavby z vlnité lepenky. Zda postoupí do finále, by mělo být známo do 7. června. Finále se uskuteční 21. června v brněnském Pavilonu Anthropos. Soutěž pořádá Svaz výrobců vlnitých lepenek ve spolupráci s obalovou společností Eko-kom.

Mladí stavaři a stavařky v letošním 11. ročníku soutěže vytvářeli originální stavbu podle vlastního návrhu. Téma bylo „Originální turistická atrakce (stavba) jako zviditelnění Česka v zahraničí“. Hodnotí se originalita a neotřelá myšlenka. Každá z přihlášených 30 středních stavebních škol měla možnost do soutěže přihlásit dvě stavby. Odborná porota vybere šest staveb, které postoupí do finále.

Škola vítězného projektu se může těšit na ceny v hodnotě 20 tisíc korun. Školy umístěné na druhém a třetím místě vyhrají cenu v hodnotě 10 tisíce a 5 tisíc. Šest finálových škol bude nově bojovat o čtvrtou cenu v hodnotě 5 tisíc. Kč. Jedná se o titul „Nejlepší obal z vlnité lepenky na soutěžní stavbu“, který školy a studenti vyrobí pro bezpečnou přepravu modelu do finále.

0706stavba2

Kino Surrounded Dancer 

0706stavba

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací