Středa 28. září 2022
Svátek má Václav
Archivováno

Most - Sportovní areál 11. ZŠ Most byl i tuto neděli kulisou pro další kolo DRFG Mostecké ligy. V pátém dějství šestnáctého ročníku se uskutečnily pouze tři zápasy, když dvě utkání byla jejich protagonisty odložena.

V prvním ze tří střetnutí dne se proti sobě postavili hráči Inseminátors FC a Gamblers Most. A hned toto první utkání skončilo velkým překvapením. Nejde pouze o samotnou výhru Inseminátors nad favorizovanými Gamblers, ale především o rozdíl třídy, jímž Inseminátors Gamblery ze hřiště vyprovodili. Po uplynutí 50-ti minut zápasu se konečné skóre zastavilo na hodnotě 9:2 pro Inseminátors a Gambleři si tak připsali nejvyšší porážku od přesunu Mostecké ligy na hřiště 11. ZŠ. Útok vítězů táhli Miroslav Braum (3+2) a Dominik Onuščák (2+2). Ti byli dále podporováni především dvojicí Jan Pyskatý a Tomáš Rain (oba 1+2). Za Gamblery korigovali Jakub Polák (1+1) a Jaroslav Horský (1+0).

Pokud první utkání kola skončilo překvapivě, tak u toho druhého byl naopak průběh plně v souladu s očekáváními. Favorizovaní FC Katalánci SWAG si s chutí zastříleli proti týmu proOFFICE. Ofenzivní manévry vítězů ukončil hvizd rozhodčího za stavu 14:3. Pod druhý debakl proOFFICE v řadě se nejvíce kanadskými body podepsal Antonín Fišer (2+4) a se svými šesti zápisy se stal bodujícím kola. Podporu mezi svými spoluhráči nacházel zejména u Jakuba Schuchardta (2+3), Ladislava Kobyláka (4+0), nejlepšího střelce tohoto kola, či Miloslava Aschenbrennera (2+1). Odpor poražených měl jen dvě jména a to Tomáš Beran (2+1) a Aleš Janeček (1+2), kteří zajistili všechny góly proOFFICE.

Poslední zápas neúplného pátého kola se opět nesl v překvapivém duchu. Doposud více než suverénní Jablíčka Chomutov v něm nastoupila proti Hospodě ULITA. Ta, při veškerém respektu k jejím kvalitám, do tohoto zápasu jistě nešla jako favorit, ale výkonem na hřišti dokázala veškeré prognózy postavit na hlavu. Pozornou obranou podpořenou skvělým výkonem gólmana a efektivními protiútoky si došla pro neočekávané tři body za výhru 4:2. Je ovšem třeba podotknout, že Jablíčka odehrála celé utkání v šesti hráčích, tedy bez možnosti střídání. Hned tři ze čtyř gólů vítězů zajistil výborný Vít Popelka (1+2). Po dvou kanadských bodech pak brali jeho spoluhráči Luděk Dostál (2+0) a Stanislav Levý (1+1). Oba zásahy poražených nesly podpis nejproduktivnějšího muže soutěže, Davida Haviara (1+1). Za Jablíčka ještě přesně pálil Rostislav Šebek (1+0). Gólman vítězů, Ondřej Murcko, se stal s obdrženými dvěma góly gólmanem kola. Po bok se mu rovněž se dvěma zásahy ve své síti postavilo nečekané jméno a to v bráně Inseminátors FC zaskakující Zdeněk Kopas.

Bodování

Stačilo tak pouhých pět kol základní části a v DRFG Mostecké lize již není tým, který by nepoznal hořkost porážky. Do čela ligového pelotonu katapultovala porážka Jablíček tým FC Katalánci SWAG, kteří aktuálně vedou o bod před Jablíčky a o čtyři před třetím Atléticem Most.

Za titulem nejproduktivnějšího hráče mosteckého malého fotbalu uhání David Haviar (12+8) z Jablíček Chomutov, který momentálně vede již o sedm bodů před svým týmovým spoluhráčem Tomášem Banovičem (6+7) a o osm před dalším zástupcem Jablíček, Janem Koptou (7+4).

Haviar (12 gólů) s průměrem více než dva vstřelené góly na zápas vládne i nejlepším střelcům soutěže. V závěsu za ním jsou opět dva zástupci chomutovských Jablíček Jan Kopta a Rostislav Šebek (oba 7 zásahů).

Haviar góly nejen střílí, ale i režíruje a je společně s dvojicí Matěj Koudelka (Atlético Most) a Petr Proll (Jablíčka Chomutov) také v čele nejlepších nahrávačů, když mají všichni tři po osmi asistencích.

Trojicí nejlepších strážců fotbalových branek jsou aktuálně gólmani týmů Atlético Most (Václav Šlégr – průměr 1,5 obdrženého gólu na zápas), Jablíčka Chomutov (Michal Plochý – 1,8) a Gamblers Most (Ondřej Bíro – 3,2).

Příští neděle nabídne v rámci šestého kola dalších pět zápasů základní části DRFG Mostecké ligy a největším tahákem pro fanoušky by měl být od 13:00 zápas mezi třetím Atléticem Most a pátými Inseminátors FC.

Více informací na www.fotbal-most.cz.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz