Čtvrtek 21. leden 2021
Svátek má Běla

Most - V Česku vzniká nové unikátní sportoviště. V areálu Jumpark Matylda v Mostě v Ústeckém kraji je krátce před dokončením skokanský můstek pro akrobatické sporty s dopadem do vody – druhý v Česku a třetí podobný v Evropě. Za jeho vznikem stojí parta kolem reprezentačního trenéra akrobatického lyžování Romana Daleckého.

Můstek je 35 metrů dlouhý a třináct a půl metrů vysoký. Má dva rozjezdy, ten menší začíná v deseti metrech. Odrazový úhel odpovídá podmínkám na sněhu. Bude tu také špičková trampolína a potřebné zázemí.

„Bude to sloužit pro akrobatické lyžaře, pro reprezentaci, pro talentovanou mládež, se kterou trénujeme. Plus pro veřejnost,“ říká Roman Dalecký. Kdo by si chtěl skočit, může. I když je stavba krátce před dokončením, v běžném provozu bude skokanský můstek od příštího jara.

Akrobatičtí lyžaři měli dříve svůj areál na bývalém koupališti v Havrani. Z rampy se tam osm let skákalo do molitanu. Ukázalo se to ale jako nevyhovující.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací