Pátek 29. květen 2020
Svátek má Maxmilián

Chomutov - Aktuální ročník Chance ligy ukrojil z porce zápasů základní části zatím čtyři dílky, v nichž Piráti třikrát zvítězili. I přes úspěšný start do mistrovských bojů přistoupilo sportovní vedení k doplnění A-týmu. Smlouvu zatím do konce října podepsal v Chomutově zkušený slovenský útočník Lukáš Klíma, který se zapojí do tréninku a může nastoupit už v sobotním domácím duelu s Ústím nad Labem.

„Hledali jsme hráče, který umí zakončit, což Lukáš v minulosti prokázal. Navíc jde o praváka. V tuhle chvíli jsme se domluvili na spolupráci do konce října, ale věříme, že prokáže své kvality a zůstane s námi do konce sezóny,“ uvádí sportovní manažer Vladimír Hudáček na adresu autora osmnácti gólů v předešlé základní části Chance ligy.

Devětadvacetiletý forvard se tak stane dalším vnukem chomutovské legendy Josefa Klímy, který oblékne bílomodrý dres. Devětadvacetiletý rodák ze slovenské Ilavy má s českým hokejem bohaté zkušenosti. V dorostu i juniorech nastupoval mimo jiné za Litvínov, kde působil rovněž jeho strýc Petr.

V barvách karlovarské Energie si připsal sedm startů mezi tuzemskou seniorskou elitou, za Most, Jihlavu a Kadaň, kde začal aktuální sezónu, stihl 81 startů, 20 gólů a 22 asistencí ve druhé nejvyšší soutěži. Vydařený měl především poslední ročník, v němž naskočil do 57 duelů dlouhodobé soutěže a play-off, devatenáctkrát skóroval a přidal patnáct asistencí.

V době, kdy nepůsobil v České republice, nastupoval převážně za slovenské týmy, ovšem krátce si vyzkoušel také srbskou nejvyšší soutěž, neboť přetahoval přes hlavu dres Crvene Zvezdy Bělehrad. Na rodném Slovensku si zahrál extraligu za Duklu Trenčín, Nitru, Martin či Skalici.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací