Pátek 21. únor 2020
Svátek má Lenka

Chomutov - Chomutovští plavci Simona Kubová s Tomášem Frantou se zúčastnili populární plavecké minisérie Mare Nostrum, zahrnující tři závody v Monaku, Canet-en-Roussillon a Barceloně. Oba se však zúčastnili pouze jednoho dílu, Franta se představil v Monaku, Kubová o pár dní později Canet-en-Roussillon, kde si vyplavala stříbro na 100 metrů znak.

Simona Kubová absolvovala všechny tři znakové disciplíny. Nejprve sprint na 50 metrů, ve kterém v kvalitním časem 28,27 obsadila čtvrté místo a ve stejný den doplavala čtvrtá i na dvoustovce. Při ní se blýskla časem 2:11,79, kterým atakovala svůj letošní nejlepší čas. Úspěšné působení ve francouzském přístavním městě završila další den druhým místem na 100 metrů znak. V něm se Kubové jen těsně nepodařilo překonat hranici jedné minuty (1:00,01), jako se jí to letos již jednou povedlo v polovině dubna v Eindhovenu.

1706plavanifranta

Tomáš Franta jde na start jako druhý v řadě. 

O pár dní dříve se plavalo v Monte Carlu v Monackém knížectví, kde se světovou elitou poměřil síly Tomáš Franta. Přemístil se tam ihned po konci náročného soustředění v tureckém Beleku, ve kterém se připravoval společně se Simonou Kubovou, Jakubem Štemberkem a dalšími českými reprezentanty. Do finále se probojoval ze sedmého místa na 100 metrů znak časem 55,96, v něm si pak mírně pohoršil a skončil osmý. Do odpoledních bojů se dostal i na 50 metrů znak a skončil celkově na patnáctém místě. Franta si zaplaval doplňkově i 100 metrů motýlek, v této disciplíně však na světovou elitu nestačil.

Nyní vrcholové chomutovské plavce čeká republikové mistrovství a o prázdninách pak Simona Kubová s Tomášem Frantou vyrazí na mistrovství světa a Jakub Štemberk na mistrovství Evropy a světa juniorů.

AUTOR: Vratislav Dvořák

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací