Úterý 11. srpen 2020
Svátek má Zuzana

Chomutov - V Litoměřicích se jako každý rok zahájila letní sezona pro žákovské kategorie (letos pro ročníky 2005 – 2008), kde oddíly soupeří o putovní pohár – Litoměřický kalich. Žáci TJ Slávie Chomutov skončili na druhém místě za domácími plavci z Litoměřic. Do finálových bojů postoupila trojice chomutovských plavců a nejvíce se v nich dařilo jedenáctileté Kateřině Tautrmanové, která finále, vypsané pro její kategorii, dokázala vyhrát.

Chomutovští plavci posbírali celkem šestnáct individuálních medailí a nejvíce jich přidali jedenáctiletí plavci. Právě v této kategorii zářila i Kateřina Tautrmanová, která byla jednou ze tří chomutovských plavců, kteří postoupili do finále v hlavní disciplíně pro daný ročník. Pro jedenáctileté je hlavním závodem 100 metrů kraul a plavkyně TJ Slávie Chomutov jej dokázala vyhrát. K prvnímu místu přidala navíc ještě stříbra na 100 metrů znak a motýlek a bronz na 100 metrů prsa. Druhé chomutovské vítězství si připsal Lukáš Selingr na 50 metrů motýlek. Druhý pak doplaval na dvojnásobné trati a medailovou sbírku zkompletoval bronzem za 100 metrů znak.

Mezi o rok staršími plavci se dle předpokladů výrazně prosadila Anežka Doksanská. Do finále závodu 100 metrů znak postupovala z prvního místa, a přestože v něm pak ještě o více než půl vteřiny vylepšila svůj dopolední čas, stačil pouze na druhé místo. Další stříbro pak přidala v závěru dne na poloviční trati. Pro jeden bronz si v závodě 100 metrů motýlek doplavala Kamila Kašková.

Dalších šest medailí pak přidali ti nejstarší – čtrnáctileté plavci. Čtyřikrát se dokázal prosadit Tomáš Moravec - stříbra na 50 a 100 metrů znak a 100 metrů prsa a bronz na 100 metrů kraul. Dvě stříbra si vyplavala i Zuzana Svobodová (50 a 100 metrů prsa). Třetí finálovou účast z celé chomutovské výpravy zaznamenala opět plavkyně – Kateřina Kosková skončila ve finále 100 metrů motýlek na pátém místě.

Mimořádně se chomutovským mladým plavcům dařilo ve smíšených štafetách, ve kterých musí mít zastoupení každý ze čtyř ročníků. V závodě na 4x25 metrů kraul zvítězili ve složení K. Tautrmanová, M. Werschall, A. Doksanská, T. Moravec a ve stejně dlouhé polohové štafetě pak triumfovali ve složení A. Doksanská, T. Moravec, L. Selingr a A. Nezbedová.

AUTOR: Vratislav Dvořák

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací