Pátek 24. březen 2023
Svátek má Gabriel

Chomutov - K příležitosti stému výročí vzniku československého plavání se v polovině ledna v pražském Fóru Karlín setkaly významné osobnosti současnosti i dávné minulosti napříč všemi plaveckými sporty. Do Prahy zavítali také prezidenti světové (Julio Maglione) a evropské (Paolo Barelli) plavecké federace.

Na úvod celého galavečera se vyhlašovali nejúspěšnější plavci za rok 2018. Mezi nominovanými nechyběli ani chomutovští plavci Simona Kubová s Tomášem Frantou. Pětinásobná vítězka této ankety z let 2009-2017 se tentokrát umístila na třetím místě za Barborou Seemanovou a Janem Mickou. Tomáš Franta skončil pátý.

Následovalo oceňování nejúspěšnějších českých a slovenských sportovců všech plaveckých odvětví. Mezi nejvýraznější osobnosti z oceněných patří zcela jistě jediná česká olympijská vítězka v plaveckých sportech Milena Duchková, vítězka závodu ve skocích do vody v Mexiku 1968, z pozdější éry pak například Ilona Hlaváčková, bývalá držitelka evropského rekordu, či za slovenskou stranu Martina Moravcová, dvojnásobná medailistka z olympijských her v Sydney.

Do této společnosti byla vybrána mimo další úspěšné sportovce také Simona Kubová, mnohonásobná medailistka z evropských či světových šampionátů a nejlepší česká plavkyně poslední dekády. Společně se sportovci byli nominování do nově vznikající Síně slávy českého a slovenského plavání i jejich osobní trenéři, mezi oceněné se tak zařadili i Tomáš Baumrt s Jaroslavem Jezberou.

AUTOR: Vratislav Dvořák

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz