Sobota 6. březen 2021
Svátek má Miroslav

Chomutov - Před časem vypadl ze sestavy kvůli zranění David Štich, zápas v Karlových Varech nedohrál Brett Flemming a na zkoušce trenéry nepřesvědčil Jegor Antropov. Obranné řady Pirátů prořídly, na což sportovní úsek reaguje příchodem Lukáše Kováře, který Tipsport extraligu velice dobře zná, neboť v ní odehrál více než dvě stovky zápasů.

„Museli jsme reagovat na poslední zranění, protože nevíme, kdy se vrátí David Štich a jak dlouho nám bude chybět Brett Flemming,“ vysvětluje sportovní manažer a hlavní kouč Vladimír Růžička. „Lukáše znám z národního týmu. Je to vysoký a důrazný obránce, jakého potřebujeme,“ doplňuje.

Sedmadvacetiletý ostravský rodák prošel všemi mládežnickými týmy Vítkovic a už v šestnácti pomohl tamním juniorům na jaře 2009 k mistrovskému titulu, který si zopakoval ještě o čtyři roky později. To už měl Lukáš Kovář za sebou debut v nejvyšší soutěži, v níž poprvé naskočil 8. října 2010 na ledě brněnské Komety.

Na premiérový extraligový bod si musel počkat více než dva roky, než se 18. prosince 2012 stal prvním vítkovickým střelcem v Litvínově. Třináctka tak pro něj nebyla nešťastná, protože právě v tolikátém střetnutí mezi tuzemskou elitou se poprvé prosadil.

Celkem má Lukáš Kovář v Tipsport extralize na kontě už 247 startů, osm gólů a 24 asistencí, které nastřádal v barvách Vítkovic a Třince, jemuž v předchozí sezóně pomohl ke stříbru. Ve vzájemných duelech s Piráty se osminásobný reprezentant doposud neprosadil. Teď bude Chomutov jeho třetí extraligovou štací.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací