Pátek 24. listopad 2017
Svátek má Emílie
Archivováno

Chomutov - V Plzni na Poháru ČR mladšího žactva ukončili sezonu desetiletí a jedenáctiletí plavci. V konkurenci nejlepších plavců z celých Čech nechyběla ani početná chomutovská výprava, která si z Plzně odvezla několik cenných umístění mezi nejlepšími deseti a navrch stříbro v podání dívčí štafety a díky Veronice Chalupové také individuální bronzovou medaili.

1512plavanistafeta

Dívčí štafeta získala stříbrnou medaili. 

Mezi desetiletými zářila především dvojice děvčat Veronika Chalupová a Karolína Hanáčková. Chalupová svým bronzovým výkonem na 50 metrů znak zajistila pro chomutovskou Slávii jedinou individuální medaili z plzeňského bazénu. Svým výkonem (38,05) navíc překonala osm let starý rekord Štěpánky Šilhanové. K bronzu přidala ještě deváté místo za 100 metrů znak.

Těsně za stupni vítězů pak doplavávala Karolína Hanáčková. Čtvrtá byla na 50 metrů kraul, pátá na 50 metrů motýlek a osmá dohmátla na 100 metrů kraul. Na elitní desítku dosáhla také Kateřina Sklenářová na 100 metrů prsa. Společně ještě s Terezou Jaklovou si doplavaly pro stříbrné medaile ve štafetě na 4x50 metrů polohově.

1512plavanichalupova

Veronika Chalupová svým bronzovým výkonem na 50 metrů znak zajistila pro chomutovskou Slávii jedinou individuální medaili.

„Holky plavaly pěkně. Verča teď na podzim začala konečně pravidelně trénovat a hned se to projevilo medailí, tak doufáme, že jí píle vydrží i do dalších měsíců a let. Karolína taky super výsledky, škoda, že jí to na tu medaili o kousek nevyšlo, za tréninkové nasazení by si to určitě zasloužila. Obě byly také hlavními strůjkyněmi stříbra ve štafetě. Katka Sklenářová plave prsa moc hezky, což potvrdila tím desátým místem, potřebovala by určitě zlepšit i ostatní styly, ale jedná se ještě o malé děti a všechno se dá při troše snahy lehce dohnat,“ pochválila své svěřenkyně Markéta Šilhanová.

Mezi jedenáctiletými dominovala osvědčená trojice 

U jedenáctiletých plavců hrála prim jako již tradičně trojice chlapců – Jan Valenta, Tomáš Moravec a Maxim Dvořák. Jan Valenta zaznamenal vůbec nejlepší umístění jedenáctiletých plavců TJ Slávie Chomutov, když na 100 metrů znak dohmátnul na šestém místě. Na 200 metrů polohově byl sedmý a na 200 metrů znak devátý. Nejvíce umístění v desítce nejlepších si vyplaval Tomáš Moravec, který byl sedmý na 100 metrů prsa, devátý na 200 metrů kraul a dvakrát desátý na 50 a 100 metrů znak. Maxim Dvořák doplaval devátý na 800 metrů kraul a v dalších závodech se pokaždé jen těsně nedostal mezi nejlepších desítku závodníků.

S výkony chlapců byli spokojeni i trenéři. „Kluci podali také velmi slušné výkony, každé umístění v TOP 10 je skvělé a oni jich společně posbírali dost, navíc pomohli štafetám ke čtvrtým místům, trochu škoda, že to v ani jednom případě taky necinklo jako u holek,“ řekla Markéta Šilhanová, kterou však hodně mrzelo, že do Plzně nemohla odcestovat Zuzana Svobodová. „Zuzka se během podzimu stala v podstatě lídrem týmu, plave opravdu hezky, rychle a mohla si tu zaplavat pěkné výsledky. Bohužel těsně před odjezdem onemocněla a tak s námi odjet nemohla.“

Kromě zmíněných plavců si účast mezi elitou mladšího žactva vyplavali také desetiletí Vojtěch Bristrovič, Adam Fencl, Julie Hrbková, Kateřina Kosková, Josef Rabas, Klára Sajlerová, Adam Vaněk a Eliška Veselá. Z jedenáctiletých potom Tereza Jaklová, Jiří Pavuk a Michal Werschall.

Aktuálně

Sport

Co se chystá

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2017 | E-chomutovsko.cz | Sushenka.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací