Středa 5. srpen 2020
Svátek má Kristian

Chomutov - Pirátský kádr pro nadcházející ročník Tipsport extraligy dostává stále konkrétnější obrysy. Tentokrát jej doplňují útočníci, jejichž jména chomutovští fanoušci už znají. V živé paměti mají nedávné dvouměsíční angažmá Adama Dlouhého, který bude u Pirátů rok hostovat z Liberce. U Jana Stránského, jenž naposledy působil rovněž u Bílých Tygrů, už budou muset sáhnout hlouběji do paměti, neboť předchozí chomutovské angažmá se datuje do sezóny 2010/2011.

„V Honzovi získáváme rychlého a důrazného útočníka, o Adama jsme stáli už na konci ledna, ale tehdy jsme se s Libercem ještě nedohodli. Během působení u nás se osvědčil,“ konstatuje hlavní kouč a sportovní manažer Vladimír Růžička.

Osmadvacetiletý Jan Stránský se narodil v Plzni, kde také začínal s hokejem a poměrně brzy dostal příležitost v seniorském A-týmu. Bylo mu skoro 17 let a osm měsíců, když 25. listopadu 2007 poprvé přeskočil mantinel v duelu nejvyšší soutěže. Stalo se tak shodou okolností v rámci 25. kola tehdejšího ročníku v Liberci. Následovala roční anabáze v kanadské juniorské Quebec Major Junior Hockey League v týmech Gatineau Olympiques a Halifax Mooseheads. To už měla za sebou nejnovější pirátská posila turnaj divize I mistrovství světa osmnáctiletých. V polské Toruni pomohla návratu českých dorostenců zpět mezi elitu.

Po příchodu zpět do Plzně Jan Stránský hned v prvním kole sezóny 2009/2010 premiérově bodoval v extralize, když se asistencí na gól Jana Kováře podílel na vítězství v Brně. Na první gól mezi českou klubovou smetánkou si musel počkat až do 13. prosince 2009. Na Slavii tehdy vstřelil sedmý plzeňský gól při výhře Západočechů 7:5.

O sezónu později se nyní už zkušený útočník poprvé představil v Chomutově. Ještě na starém zimním stadionu odehrál šest utkání základní části a osm střetnutí play-off první ligy s bilancí dvou přesných zásahů a čtyř asistencí. Prvně naskočil hned zkraje ledna 2011 v Jihlavě, které dal ve třetím semifinále také úvodní chomutovský gól. Navázal na něj ještě ve druhém finále s Ústím nad Labem.

V létě 2012 uzavřel Jan Stránský plzeňskou kapitolu kariéry ziskem bronzové medaile, již si na krk pověsil i o rok později. To už ale hájil barvy pražské Slavie, kde zůstal do léta 2015. Poté se přesunul pod Ještěd, kde slavil titul a stříbro. Během obou úspěšných libereckých play-off pak sváděl souboje také s Piráty. A činil se hlavně ve čtvrtfinále na jaře 2016, kdy se do chomutovské sítě trefil dvakrát a přidal dvě asistence. O rok později v semifinále ještě jednou skóroval. V dlouhodobé soutěži se proti Pirátům podílel přihrávkou na třech gólech. Celkem má Jan Stránský na kontě 460 extraligových startů, v nichž nastřádal 108 bodů za 48 gólů a 60 asistencí.

Druhou staronovou tváří je odchovanec libereckého hokeje Adam Dlouhý, jenž stihl během dvouměsíčního hostování mezi Piráty 21 extraligových střetnutí, gól Olomouci a tři asistence. Proti Hanákům také 26. září 2014 debutoval mezi tuzemskou elitou, premiérový extraligový bod zapsal 12. října téhož roku v Litvínově a úvodní zásah do černého zaznamenal 24. března 2017 v postupovém šestém čtvrtfinále v Plzni. Třiadvacetiletý útočník má na kontě zatím 59 startů v nejvyšší soutěži s bilancí čtyř gólů a pěti asistencí.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací