Úterý 18. únor 2020
Svátek má Gizela

Chomutov - Do Chomutova přišel na sklonku lednového přestupního termínu jako náhrada za Adama Dlouhého, nyní je jasné, že zkušený útočník Lukáš Vantuch bude dres Pirátů oblékat i v nadcházejícím ročníku Tipsport extraligy. Hostování vysokého forvarda sice vypršelo, ale hráč i klub se dohodli na pokračování spolupráce.

„Vím, že Lukáš je velký a silný. Právě proto jsme ho v lednu brali. Během působení u nás se osvědčil, takže jsme se dohodli na pokračování, když se ta možnost naskytla,“ přibližuje hlavní trenér a sportovní manažer Vladimír Růžička.

Třicetiletý Lukáš Vantuch sice pochází z Jihlavy, ovšem po deváté třídě se přesunul do Liberce, kde jej také zastihl v červnu 2005 draft NHL. Boston si jej vybral v šestém kole jako 172. v pořadí a následoval odchod do kanadské juniorské Western Hockey League. Po dvou letech v barvách týmů Calgary Hitmen a Lethbridge Hurricanes zvolil návrat do Evropy.

Znovu zakotvil pod Ještědem a hned naskočil v seniorské nejvyšší soutěži. Debutoval v devátém kole ročníku 2007/2008 doma s Litvínovem a ještě v tomtéž měsíci se poprvé gólově prosadil. Premiéru a úvodní trefu dělilo šestnáct dní. V sedmém extraligovém startu rozhodl téměř dvoumetrový útočník bitvu 15. kola ve Vítkovicích, která se uskutečnila 23. října 2007.

První libereckou anabázi Lukáše Vantucha přerušilo jen krátké angažmá v pražské Spartě během sezóny 2012/2013. Po ní se vydal do zahraničí a více než rok hrál německou DEL 2 za Landshut. Při návratu do České republiky si staronová chomutovská posila vybrala Hradec Králové, jehož dres oblékala s krátkou přestávkou v Litvínově téměř dva roky do léta 2016.

Následoval druhý návrat pod Ještěd, kde se loni na jaře po titulu slavilo stříbro. Mezi tuzemskou elitou nastřádal Lukáš Vantuch doposud 410 startů, 38 gólů a 44 asistencí. Statistiky zahrnují i jeden gól do sítě Pirátů, jejichž konto zatížil 24. ledna 2013 a jednalo se o jedinou trefu v základní části. V baráži přidal v sezóně 2012/2013 ještě jeden zásah a znovu ve vzájemném střetnutí s Piráty.

Nyní bude mít někdejší mládežnický reprezentant možnost rozšířit jedenáct duelů, které odehrál pod vrcholky Krušných hor. Účastník mistrovství světa dvacítek 2007 ve Švédsku na sklonku dlouhodobé části a ve skupině o umístění dvakrát skóroval a přidal čtyři asistence.

Lukáš Vantuch nakoukl v závěru sezóny 2010/2011 také do seniorské reprezentace, v níž si premiérově zahrál 1. dubna 2011 v norském Gjöviku. V rámci Euro Hockey Challenge tehdy naskočil ještě v Bělorusku, takže má na kontě čtyři starty bez bodového zápisu.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací