Pátek 29. květen 2020
Svátek má Maxmilián

Bergen, Norsko - Redakce našeho webu sledovala v norském Bergenu úvodní den mistrovství světa v silniční cyklistice. Ten začínal časovkou družstev žen a mužů.

Na desátém místě mezi týmy mužů skončila německá stáj Bora s Janem Bártou, který byl na silnicích města označovaného jako brána k norským fjordům jediným českým zástupcem. Tým dojel skoro s dvouminutovou ztrátou na vítězný německý Sunweb. Druzí dojeli BMC Racing team z USA a třetí příčku získala britská mašina Team Sky s hvězdným Chrisem Froomem.

Jan Bárta pro nás nemusí být neznámým jezdcem. V roce 2002 ještě jako sedmnáctiletý absolvoval Závod míru juniorů, při kterém jste mu mohli fandit na severočeských silnicích.

V pondělí se v norském Bergenu pokračuje v individuálních disciplínách: jede se časovka žen-juniorek, časovka mužů do 23 let. Šampionát vyvrcholí v neděli 24. září 277kilometrovým silničním závodem mužů.

Foto

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací