Pondělí 3. srpen 2020
Svátek má Miluše

Brno/Chomutov – V pátém kole letošního extraligového ročníku čekal na chomutovské hokejisty kralující mistr, brněnská Kometa. Duel z čela stávající tabulky neměl po šedesáti minutách hry vítěze, nerozhodlo se ani v následném prodloužení, tajenku v podobě druhého bodu rozluštila až individuální dovednostní soutěž, samostatné nájezdy. V nich stoprocentní Ján Laco a úspěšný Michal Poletín prodloužili vítěznou sérii Chomutova.

HC Kometa Brno – Piráti Chomutov 2:3 po s. n.

Vstup do utkání dnes vyšel lépe domácí Kometě. Ta se již v šesté minutě dostala zásluhou přesné dorážky Alexandra Malleta do jednobrankového vedení, které vydrželo po dobu celé první třetiny.

Rychlý gólový úvod z prvního dějství překonali Piráti v prostřední části hry. Diváci po přestávce ještě ani pořádně neseděli na svých místech a bylo vyrovnáno. Do zápasových statistik se mezi střelce zapsal v čase 20:54 Jakub Sklenář (1:1). Krátce po polovině utkání se hosté ze severu Čech radovali podruhé, své letošní první trefy se dočkal Ivan Huml (1:2).

Odpověď Komety přišla devět minut před uplynutím řádné hrací doby. Domácí tým, konkrétně Martin Zaťovič, potrestal faul a následné vyloučení Dávida Skokana (2:2). Do vypršení Skokanova trestu přitom zbývaly pouhé tři vteřiny.

Ve zbylém čase se na zápasovém skóre již nic nezměnilo, na řadu přišlo pětiminutové prodloužení. V něm dostali domácí obrovskou šanci na rozhodnutí. Vladimíra Růžičku ml. posadili rozhodčí za krosček na trestnou lavici, dvouminutovou početní výhodu ovšem Kometa nedokázala zužitkovat. A protože ani následně se už nikdo ze střelců nedokázal prosadit, rozhodovaly samostatné nájezdy. V nich Ján Laco vychytal postupně Alexandra Malleta, Tomáše Vincoura, Martina Erata, Tomáše Svobodu a nakonec Marcela Haščáka, na druhé straně kapituloval Marek Čiliak ve druhé sérii při nájezdu Michala Poletína. Jeho trefa zajistila Pirátům druhý bod a nadále trvající neporazitelnost.

Kdy příště

V dalším utkání změří chomutovští hokejisté síly v domácí SD Aréně s Vítkovicemi, zápas se hraje v pátek 22. září, začátek tradiční v 17.30 hodin.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací