Pondělí 3. srpen 2020
Svátek má Miluše

Chomutov – Čtvrté extraligové kolo proti sobě svedlo stávajícího lídra tabulky s nováčkem soutěže. Jihlavská Dukla doposud vybojovala pouhé dva body z úvodního měření sil s Mladou Boleslaví, Piráti naopak porazili postupně Olomouc, boleslavské Bruslaře a Pardubice. V dnešním konečném účtování si oba soupeři body rozdělili, a to v poměru dva pro domácí, jeden putuje na Vysočinu.

Piráti Chomutov – HC Dukla Jihlava 4:3 pp

Přesně v polovině utkání to vypadalo na další tři body pro Piráty, nic nenasvědčovalo dramatickému zvratu a závěru. Domácí tým měl hru pod kontrolou, zásluhou Jaroslava Mrázka (24:45) a Marka Tomici (30:21) vedl 2:0, Jihlava se k zakončení dostávala sporadicky. Změna ovšem přišla záhy. V čase 31:29 využil sporné vyloučení Dávida Skokana Lukáš Žalčík a dostal Duklu zpět do hry (2:1).

Druhý úder žlutočervených přišel devět minut před koncem třetí třetiny, a opět to bylo při přesilové hře. Za zákrok vysokou holí poslali arbitři na trestnou lavici Jakuba Sklenáře a vyměřili mu hned čtyři minuty. Dvě stě pětatřicet vteřin Piráti ubránili, pět před koncem oslabení Ján Laco kapituloval. Mezi střelce se zapsal Radek Hubáček (2:2).

Za dalších pět minut zmrazil domácí tribuny Filip Seman. Zakončení Tomáše Čachotského Laco ještě kontroloval, na pohotovou Semanovu reakci již nestačil (2:3). Chomutov ovšem zbraně nesložil a jeho tlak byl po zásluze odměněn. Čas 57:44, Vladimír Růžička ml. ujíždí jihlavské obraně, zabránit v zakončení se mu snaží Nicolais Bryhnisveen. Rozhodčí jeho počínání ohodnotil nad hlavou zkříženými pažemi, trestné střílení Růžička s přehledem proměňuje (3:3).

Ve zbylých minutách další změna stavu nepřišla, utkání se tak přehouplo do pětiminutového prodloužení. V jeho polovině měli Piráti neskutečnou šanci na rozhodnutí, nicméně Petr Koblasa prázdnou klec brankáře Voldena netrefil. Koblasovo finální selhání nakonec napravila dvojice Růžička – Sklenář. Prvně jmenovaný našel s dokonalou přesností hůl svého spoluhráče, který rozhodl o druhém bodu pro Chomutov (4:3).

Kdy příště

V kole pátém zajíždějí chomutovští hokejisté na „horký“ led brněnské Komety. Zápas se hraje v neděli 17. září, začátek utkání bude v 17.00 hodin.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací