Úterý 18. únor 2020
Svátek má Gizela

Mladá Boleslav/Chomutov – Vydařený vstup do sezony. Ke druhému extraligovému měření sil vyjížděli chomutovští hokejisté do Mladé Boleslavi a výprava to byla nadmíru úspěšná. Byť v celém utkání padly pouhé tři góly, dva z nich byly z pohledu Severočechů umístěny do té správné sítě. Lví podíl na tříbodovém zisku jde za brankářem s pirátem na hrudi Jánem Lacem.

BK Mladá Boleslav – Piráti Chomutov 1:2

Co se dosažených branek týká, nenabídl zápas dvou tradičních rivalů velké hody. Střelci obou týmů se dohromady prosadili pouze ve třech případech, dvakrát lovil puk ze své sítě boleslavský Brandon Maxwell, jednou pak jeho protějšek Ján Laco. Na nedostatek práce si ale opora Pirátů rozhodně stěžovat nemohla. Bruslaři na Laca vyslali čtyřiatřicet střel, on ovšem třiatřicet z nich s přehledem a klidem sobě vlastním zlikvidoval.

Vše důležité se odehrálo v prvním a třetím dějství hry. V deváté minutě úvodní třetiny využili Piráti přesilovou hru, kdy po tvrdé střele Flemminga Maxwell ránu pouze vyrazil, proti doklepávajícímu Michalu Poletínovi již ale neměl nárok (0:1). Po úvodním gólu se domácí tým usadil v obranném pásmu hostů, kýžené vyrovnání se ale nedostavilo.

Na něj si v Boleslavi počkali až do čtyřiačtyřicáté minuty a stejně jako u první branky padl gól v přesilové hře. Vyloučeným hříšníkem byl hostující Marek Tomica, na 1:1 srovnal šikovnou tečí Pavel Musil. Za dalších pár vteřin mohli jít domácí dokonce do vedení, Tomáš Knotek ovšem nabídnutou šancí pohrdl a odkrytou Lacovu branku netrefil. Rozhodnutí přišlo o deset minut později. Poté, co Piráti přežili další z několika přesilových her, dokázali zásluhou Marka Tomici zvrátit stav na svoji stranu. Částečně poděkovat přitom mohli také Maxwellovi, ten opět neudržel střelu z dálky a Tomica byl u volně ležícího kotouče nejrychlejší (1:2).

Velkou šanci na zvrat dostala Boleslav tři a půl, respektive dvě a půl minuty před koncem základní hrací doby. V prvním případě poslali rozhodčí na trestnou lavici Jakuba Lauka, o minutu později pak k němu usedl ještě Jaroslav Mrázek. Přesilovou hru pěti proti třem však domácí tým nedokázal využít a v závěru utkání už se výběr Vladimíra Růžičky o body připravit nenechal. Po dvou odehraných kolech jsou tak Piráti společně s pražskou Spartou jedinými bodově stoprocentními týmy.

Kdy příště

V kole číslo tři narazí chomutovští hokejisté na východočeské Pardubice, které v prvním kole podlehly doma Spartě a dnes vyzrály venku na Zlín. Chomutov hraje s Pardubicemi v úterý 12. 9. od 17.20 hodin, utkání přenáší v přímém přenosu Česká televize.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací