Čtvrtek 9. červenec 2020
Svátek má Drahoslava

Tuchlov – Jeden z adeptů Dětského domova v Tuchlově na Teplicku, Tomáš Dandáš, je úspěšným mladým mužem, který v uplynulých dnech dokončil studia na vysoké škole Luther College v USA. Na vysokou školu se dostal po absolutoriu střední školy v Kostarice.

Tomáš, kterého do domova přivezli jako tříleté dítě, dosáhl úspěchu tvrdou prací a tím, že šel cílevědomě za svým snem. Ze všech svěřenců je v Tuchlově nejdéle. A dodnes si vybavuje den, kdy stál poprvé na prahu dětského domova s malým batůžkem. Od té doby je tuchlovský dětský domov pro něho skutečným domovem.

V tuto chvíli ale Tomáš řeší problém, jak se z Ameriky dostat zpátky domů. „Už o tom jednáme týden. S Tomášem jsem neustále v kontaktu,“ řekl nám ředitel domova Jan Blažek. Řada letů se podle jeho slov vzhledem k celosvětové situaci ruší. Některé z linek vůbec nelétají a cestování obecně je velmi komplikované. „Jsem v jednání s americkou, německou a holandskou ambasádou. Původně jsme chtěli, aby přiletěl do Drážďan, kde bychom si ho vyzvedli. To ale nevyšlo. Teprve nyní to konečně vypadá nadějně a Tomáš se bude moci vrátit v sobotu domů.“

Podle informací Jana Blažka odletí jeho svěřenec v pátek 22. května z Chicaga do Amsterodamu. Z Amsterodamu potom přiletí v sobotu do Prahy, kde už na Tomáše bude ředitel domova čekat. „V domově máme jeden volný malý byt, kde zatím Tomáš zůstane v karanténě. Necháme mu pak udělat testy, abychom věděli, jak je na tom. Už se na něho všichni těšíme,“ dodal Blažek.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací