Středa 8. prosinec 2021
Svátek má Květoslava

Kadaň - Při příležitosti oslav Mezinárodního dne archeologie, který si připomínáme každoročně třetí sobotu v říjnu, proběhne letos v sobotu 16. října archeologická terénní prospekce na Úhošti.

Archeolog Městského muzea v Kadani zasvětí zájemce o regionální dějiny do problematiky studia terénních reliktů historického vývoje krajiny. Akce je vhodná pro fyzicky zdatné jedince starší deseti let. Turistická trasa je středně náročná a čítá zhruba 10 až 12 kilometrů pěší chůze. Sraz je v 9:30 u turistického rozcestníku u Splitu, návrat kolem 18. hodiny tamtéž.

S sebou si vezměte jídlo a pití na celý den, respirátor, v případě nepříznivého počasí pláštěnku či deštník. Vstupné je zdarma.

Na akci je nutné se předem registrovat na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Podrobnosti k registraci naleznete od 5. října na facebookové stránce městského muzea.

1410letak

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací