Středa 8. prosinec 2021
Svátek má Květoslava

Jirkov - Výstava Hrdinové doby covidové slavnostně začne 1. října v 17:00 hodin v Galerii Jirkov a končit bude 17. listopadu. Následně se přesune do dalších měst.

O čem tato výstava vlastně je??

Jedná se o soubor fotografií vznikající mnoho měsíců pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje v rámci pandemické situace v České republice. Do projektu se zapojilo mnoho subjektů z celého Ústeckého kraje. Policie, Hasiči, Nemocnice, Očkovací centra, Záchranná služba, Školy, Domov důchodců, Obchodní řetězce či kritická infrastruktura spolupracovali na zachycení momentů při boji s covidem.

Díky tomu vznikl nejen pohled na boj na velice exponovaných ARO a JIP jednotkách v Ústí nad Labem, ale třeba i na práci pokladních v supermarketu. Profese pokladních je svým způsobem od začátku v první linii a ač je práce zdravotníku samozřejmě obdivuhodná, tak jsou i profese, které si zaslouží poděkování.

"Jsme si vědomi, že již jsou všichni unaveni z dlouhého boje a slovo covid již lidé přehlížejí, ale i tak je potřeba si neustále připomínat osudy a obětování mnoha skvělých lidí, jež toto vše berou jako poslaní a ne jen jako práci," uvádí spoluzakladatel projektu Jaroslav Noska.

V rámci celého projektu vznikla i výzva DARUJ ROUŠKU NA VÝSTAVU díky které vznikne velké srdce ušité z látkových roušek z celé ČR. Lidé poslali stovky roušek, které vznikly jako symbol soudržnosti při počátku „DOBY COVIDOVÉ“ a následně celý národ rozdělil na nesmiřitelné tábory.

"Nejen roušky, ale i očkování je téma, které rozděluje rodiny. I v tomto směru jsme zaznamenali začátek očkování v Domově důchodců a následně i velká očkovací centra. Veškeré aktuální informace i s ukázkou naleznete na našem webu www.hrdinovedobycovidove.cz," pokračuje Jaroslav Noska.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací