Čtvrtek 9. prosinec 2021
Svátek má Vratislav

Dolní Poohří - Poslední díl má před sebou druhý ročník turisticko-sportovního seriálu Ohřecká Osmička. O Běžci Poohří se rozhodne v neděli 12. září na Kadaňsku. Turisty a běžce čeká ‚Návrat do třetihor‘, jak zní motto trasy na Úhošť. Osmá, závěrečná etapa Ohřecké Osmičky startuje na fotbalovém hřišti v Úhošťanech na Kadaňsku a provede tentokrát sportovce po pravém břehu Ohře. Pěší a běžce čeká sedmikilometrová trasa, během níž vystoupají na stolovou horu Úhošť.

„Poběží se a půjde, jak je v našem seriálu zvykem, pořád po vrstevnici. Jen to bude každou chvíli po nějaké jiné,“ připomíná s úsměvem motto seriálu ředitel pořádající Destinační agentury Dolní Poohří Lukáš Pichlík. A proč jde o výpravu do třetihor? Trasa totiž vede na vrchol hory, která vznikla třetihorní sopečnou činností. Z unikátní stolové hory se nabízí nádherné výhledy do Poohří, na Krušné i Doupovské hory.

Registrace na poslední etapu je k dispozici na www.dolnipoohri.cz/ohrecka-osmicka/. V 10.30 startují chodci a děti do 12 let, o půl hodiny později startuje běžecká soutěž. Startovné je 50 korun a je určeno charitativní organizaci Volně dýchej. Podle dosud vybraného startovného v předchozích etapách celková darovaná částka zřejmě dosáhne ke stu tisícům korun.

edeniky 127

Osmidílný turisticko-sportovní seriál má za sebou již sedm etap. Běžci a chodci už viděli například vrch Rubín na Podbořansku, tvrz v Divicích či zámek Nový Hrad v Jimlíně. Seriál vstoupil letos do druhého ročníku a získává si stále větší oblibu. „Hned první etapu v Klášterci nad Ohří absolvovaly více než tři stovky běžců a chodců, čímž jsme ihned překonali loňský rekord,“ hodnotí letošní účast ředitel pořádající Destinační agentury. „Kombinace běhu a trasy pro chodce se osvědčila. Běžci a turisté jsou rozděleni přibližně půl na půl, každý si vybere to své.“

Pro všechny, kteří nestihnout vypsané termíny, je k dispozici mobilní aplikace Ohřecká Osmička. K dispozici je zdarma pro systémy iOS i Android. Zájemci v ní najdou jednak všech osm loňských tras a také ty letošní. „Běžci i turisté tak mají možnost projít nebo zaběhnout si trasu individuálně. Jestliže nám pošlou záznam z trasy, čas i našlapané kilometry jim započítáme,“ dodává ředitel agentury. Termín pro letošní ročník vyprší 30. září. Cílem seriálu je absolvovat všechny etapy a tím posbírat všech osm ústřižků slepé mapy Dolního Poohří. Odměnou za každou etapu je absolventům také dřevěná medaile do sbírky. Slavnostní vyhlášení vítězů se bude konat v listopadu u příležitosti zakončení turistické sezóny a oslav desetiletí existence Destinační agentury Dolní Poohří.

Novinky a informace o seriálu je možné sledovat na facebookovém profilu https://www.facebook.com/ohrecka8.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací