Pondělí 25. leden 2021
Svátek má Miloš

Chomutov - V úterý 24. listopadu (nebo podle data otevření muzea) bude v chomutovském muzeu na radnici otevřena vánoční výstava s názvem Historické cukrárny aneb mlsání za první republiky.

Asi stěží najdeme někoho, kdo občas rád nemlsá a projde okolo cukrárny bez zastavení, protože toto prostředí uspokojuje všechny naše smysly. Výstava připomene zašlou slávu československých cukráren v období formující se první republiky. Budou zde k vidění interiéry historické cukrárny a prodejny, výrobny sladkostí či posezení ve stylu art deco.

Chybět nebude množství věrných maket zákusků a dortů podle prvorepublikových vzorníků, historické nástroje a pomůcky na výrobu sladkostí, či dobové dokumenty. Součástí výstavy také bude malá pomyslná kavárna, kde si budou návštěvníci moci posedět při dobové hudbě, prohlédnout si materiály k chomutovskému cukrovarnictví a historickým cukrárnám, nebo si ofotit staré i novější recepty na sladkosti.

V rámci výstavy pořádá muzeum také tzv. sladkou receptovou výzvu, v níž vyzývá všechny milovníky sladkého pečení a tvoření (samozřejmě i ty pasivní), aby poslali či přinesli svůj historický nebo prostě jen oblíbený recept na nějakou sladkou dobrotu, třeba i vánoční. Muzeum je pak bude zveřejňovat přímo ve výstavě, ale také na svých webových stránkách a facebookovém profilu. Na oplátku zveřejní muzeum několik skutečně původních receptů z doby první republiky, které je možné vzájemně sdílet.

Výstava potrvá do 24. ledna 2021.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací