Středa 8. prosinec 2021
Svátek má Květoslava

Chomutov - MAS Sdružení Západní Krušnohoří, z. s., ve spolupráci se Statutárním městem Chomutov, pořádá letos již počtvrté KRUŠNOHORSKÝ REGIOFEST.

Ve čtvrtek 24. září, od 10 do 19 hodin, na ploše bývalého fotbalového stadionu vedle Městských lázní Chomutov (za sportovní halou) v ul. Mostecká v Chomutově, představí regionální producenti svoje produkty, výrobky, zážitky a ukázky řemesel. Pro veřejnost bude uspořádána ochutnávka regionálních produktů, které získaly ocenění „Potravina Kraje Přemysla Oráče“ nebo „Regionální potravina Ústeckého kraje“.

Prezentace regionálních produktů formou prodejních trhů je osvědčeným nástrojem, jak podporovat drobnou regionální ekonomiku. Návštěvníci budou mít možnost zakoupit si jedinečné regionální produkty a výrobky jako např. domácí med, medovinu, mošty, sirupy bez konzervačních látek, džemy, ručně zdobené perníky, různé cukrovinky, víno, burčák, domácí langoše, tradiční trdelníky, koření, bylinky, lázeňské oplatky, mýdla, šperky z různých materiálu, sukulenty, háčkované hračky, keramiku, vypalované výrobky ze dřeva (cedulky, vařečky, klíčenky a jiná dekorace), šité tašky a batohy, výrobky z vlny a další a další.

Děti se mohou těšit na zábavný program. Připravujeme pro ně soutěže a dílničky (nejen pro děti), kde si budou moci vyzkoušet různá řemesla. K vidění bude i zemědělská technika, resp. traktor, který umožní dětem se v něm svést.

Během celého dne bude probíhat doprovodný program. Vystoupí skupiny Makovec, Blues no more, dětský pěvecký sbor ZŠ a MŠ Březno, jazzový orchestr Tequila Band ZUŠ TGM Chomutov, Krušnohorská dudácká muzika, Drum band Františka Zemana a nakonec písničkář Jindra Kejak s hudebním uskupením Fleret v akustickém provedení. Celým dnem bude provázet Dana Nepovímová.

Akce se koná pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje pana Oldřicha Bubeníčka a primátora statutárního města Chomutova JUDr. Marka Hrabáče. SM Chomutov je spolupořadatelem akce.

Případné další informace podá Jana Nováková, tel. 724 960 964, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací