Středa 27. leden 2021
Svátek má Ingrid

Klášterec nad Ohří - Na sobotu 1. srpna jsou naplánovány dvě prohlídky barokních kapliček Sedm bolestí Panny Marie, a to od 11 a od 13 hodin.

David Kodytek alias hrabě Thun účastníky seznámí s historií jejich vzniku, ale hlavně s dávným příběhem, který kapličky postupně jedna po druhé vypráví. Kdyby to nebyl hřích, mohli bychom je označit za takový prastarý klášterecký kamenný komiks, ovšem řemeslně mistrovsky vysochaný a bez textových bublin či klišovitých skřeků a citoslovcí. Na křesťanství je dosud stále postavena velká část současné evropské kultury, velký Kristův příběh a jeho finále bude tedy tématem tohoto odpoledne.

Věděli jste o tom, že ukřižováním neskončil? Přijďte si prohlédnout tuto poměrně zachovalou vzácnou kláštereckou památku a poslechnout si výklad pana místostarosty. Sraz je u hlavní brány.

V neděli 2. srpna ve 13 a v 15 hodin bude zájemce David Kodytek ještě očekávat na Šumburku, přesněji...

... u informační tabule před hradem, a ponoří se s nimi do povídání o dřívější slávě a historii této romantické zříceniny s krásným výhledem na okolní krajinu. Průvodce představí majitele, kteří měli toto kamenné sídlo v průběhu jeho existence v držení, načrtne jeho původní podobu a má přichystáno mnoho dalších zajímavostí. Po skončení prohlídky zde bude možnost opéct si buřty. Počítejte s tím a přibalte si je s sebou.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací