Čtvrtek 9. červenec 2020
Svátek má Drahoslava

Teplice – Pokud byste rádi prožili První máj trochu netradičně, v mezích současných možností, pak vás možná zaujme nabídka vedení Botanické zahrady Teplice. V pátek 1. května se v době od 9 do 18 hodin mimořádně otevřou brány botanické zahrady pro veřejnost v rámci akce Prvního máje do botanky. Vstupné je na páteční akci zdarma.

Pro návštěvníky bude k dispozici pouze venkovní expozice, ale právě ona stojí v současné době za návštěvu. Zájemci si mohou projít celou zahradu, pokochat se právě rozkvetlými stromy a keři, trvalkami, bezpočtem nádherných květin, pozorováním ptáků, kteří zde zahnízdili a posedět chvíli na lavičce. V případě, že se přijdou podívat manželské dvojice a páry, mohou si pod některým z rozkvetlých keřů, v romantické atmosféře zahrady, odbýt i svůj prvomájový polibek.

Vzhledem k tomu, že zatím stále ještě platí opatření spojená s koronavirem, je třeba, aby se jimi návštěvníci řídili i při vstupu do botanické zahrady a brali také ohled i na ostatní zájemce. Ten, kdo už má na pátek jiný plán, případně mimořádnou akci z jiného důvodu nestihne, má možnost přijít kdykoliv od 25. května. To už bude teplická botanická zahrada podle ředitele Petra Šíly oficiálně otevřená, včetně vnitřních expozic.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací