Pondělí 6. červenec 2020
Svátek má Mistr Jan Hus

Chomutov - Rozjařený průvod masek a voňavé zabijačkové hody si užijí návštěvníci chomutovského zooparku, pokud v sobotu 8. února zavítají do skanzenu Stará Ves. Celá letošní masopustní veselice proběhne právě tam, připravené budou i soutěže pro děti, hudba a divadlo.

Karnevalové veselí vypukne ve dvě hodiny odpoledne. Průvod masek projde téměř celým skanzenem, kde se k němu mohou přidat i návštěvníci. Aby bylo tradici učiněno zadost, dojde i na požehnání od vrchnosti. „Z roubenky se na chvíli stane radnice a jeden z herců bude starostou, který průvodu předá symbolický klíč od města a udělí oficiální povolení k bujarému veselení,“ popisuje František Kremer z oddělení marketingu zooparku.

Průvod, ve kterém nebudou chybět ani koně a poníci, zakončí svou cestu ve stodole na statku. Tam bude připravena veselice ve staročeském duchu. „V režii divadelníků tu budou probíhat soutěže a hry pro děti, doplňovat je budou veselé písničky v podání živé kapely. Občerstvení bude ve stylu zabijačkových hodů,“ jmenuje lákadla na sobotní odpoledne ředitelka zooparku Věra Fryčová. Hrát bude kapela Ventilky a Pumpičky, ochotníci budou z divadla Mazec.

Začíná se ve 14 hodin, konec je plánovaný okolo páté. Děti mají vstupné zdarma, stejně tak nebudou platit návštěvníci s platnou vstupenkou do zooparku. Dospělí, kteří budou chtít dorazit pouze na masopustní veselici, zaplatí padesátikorunu.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací