Úterý 31. březen 2020
Svátek má Kvido

Stekník - I v letošním roce se zámek Stekník zapojí do Hradozámecké noci, tradiční akce Národního památkového ústavu, která se uskuteční v sobotu 31. srpna 2019. Můžete se těšit na netradiční večerní a noční hrané prohlídky, které vás provedou nejen napříč staletími historií památky, ale také zdejšími pověstmi ze zámku i podzámčí.

Součástí letošního programu bude i dobové taneční vystoupení z 20. let 20. století, které připomene období, kdy zámek sloužil jako diplomatická rezidence švýcarského konzula. Zažijte atmosféru do noci zahaleného zámku a kouzlo nádvoří osvíceného loučemi.

Průvodci v historických kostýmech provedou návštěvníky rozsvícenými sály, kde se odehrají scénky představující jednotlivé etapy historie památky. Budete se tak moci setkat nejen s hraběcí rodinou Kulhánků z Klaudensteina, ale také s Josefem Antonínem Korbem z Weidenheimu a jeho druhou ženou Josefou Becherovou, rodinou švýcarského konzula Gerolda Déteindra a řadou dalších postav, ať skutečných či legendárních.

Začátky jednotlivých prohlídek budou v 18, 19, 20, 21 a 22 hodin. V případě zájmu si prohlídku zarezervujte na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo telefonním čísle +420 778 486 747. Vstupné na speciální kostýmované prohlídky činí 150 korun pro dospělé, 70 korun pro děti do 15 let a 20 korun pro děti do 6 let.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací