Středa 27. říjen 2021
Svátek má Šarlota a Zoe

Louny - Blíží se výstava DŮM 2019, kterou mají návštěvníci v oblibě již skoro tři desítky let. Od pátku 30. srpna do neděle 1. září se již po dvacáté šesté zaplní areál lounského výstaviště expozicemi vystavovatelů z oboru stavebnictví a vybavení domácnosti.

Na této výstavě si jistě každý návštěvník najde inspiraci k vylepšení svého bydlení i zahrady. Představí se zde přes 130 vystavovatelů z celé České republiky, kteří nabídnou nepřeberné množství zajímavých výrobků a služeb z oboru stavebních materiálů, vybavení domácností a zařízení zahrady. Bližší informace k chystané výstavě sdělila Štěpánka Portz, z pořadatelské firmy Diamant Expo spol. s r.o.

Proč je regionální stavební výstava tak oblíbená?

Naše myšlenka pořádání stavebních regionálních výstav vznikla před 26 lety. Tam, kde není klasické výstaviště a kde lidé nebyli zvyklí pravidelně chodit na výstavy, se nám podařilo vybudovat areál, který ročně navštíví desítky tisíc návštěvníků. Obyvatelé v menších městech nemají jinou možnost než si zajít do místního marketu, kde si více méně anonymně shání informace o nových technologiích ve stavebnictví nebo o nových trendech ve vybavení domácnosti. Samozřejmě, že hodně informací naleznou na internetu, ale není nad osobní kontakt se zástupci firem. Právě námi pořádaná stavební výstava přivede firmy se svými odborníky pod „ jednu střechu“ a ti se s velkým zápalem věnují každému návštěvníkovi, který projeví zájem nebo má nějaký dotaz. I letos bude připraveno na 130 firem blíže seznámit návštěvníky se svými výrobky či službami.

Co konkrétně na výstavě uvidíme?

Pro budoucí stavebníky bude připravena rozsáhlá nabídka stavebních a zdících materiálů, dlažeb, barev a omítek. Nejen nový dům potřebuje kvalitní střechu. Výstava Dům 2019 je určena všem, kdo plánují rekonstrukci bytu, domu, uvažují např. o stavbě zahradního domku, pergoly, zakládají zahradu nebo jenom hledají inspiraci. V nabídce budou stavební materiály, prezentovat se budou výrobci oken, dveří, podlahářské firmy, firmy z oblasti vytápění, prodejci nábytku a interiérových doplňků, dřevostavby a mnoho dalšího. Nabídka bude opravdu široká.

Co když si chci postavit moderní dům a mám rád přírodu?

Zkuste dřevostavbu. Jedná se o nízkoenergetickou stavbu s nízkou provozní spotřebou energie a rychlou realizací.

V současné době neustálého zdražovaní má vše, co souvisí s úsporou energií opravdu zelenou. A i když se v domácnosti budeme cítit skvěle, to pravé „teplo domova“ bez správného technického zázemí získáme jen obtížně. Proto bude připravena velká nabídka různých druhů vytápění - tepelná čerpadla, solární kolektory, kotle všech typů, krby až po podlahové vytápění. Navíc na výstavě bude mít stánek Státní fond životního prostředí, který bude informovat o dotačních programech - Zelená úsporám, Kotlíková dotace a Dešťovka.

1007vystaviste2

Výstaviště v Lounech. Foto: Diamant Expo

K domu patří také zahrada, která je vždy chloubou majitelů. Na výstavě si vyberete z široké nabídky rostlin, keřů i stromů. Co by byla zahrada bez bazénu. Další z firem představí zastřešení bazénů, ale i čistírny odpadních vod.

V koupelně náš den obvykle začíná, ale i končí. Uchylujeme se sem nejen kvůli své každodenní hygieně, ale i k občasné relaxaci v horké vaně či masážní sprše. Je tedy důležité mít koupelnu dle svých představ. I to na výstavě vyřešíte z nabídky sanitární keramiky, baterií a koupelnového nábytku. Taktéž je možné si domluvit i návrhy kuchyně dle svých představ a finančních možností.
Na výstavě si můžete vybavit i interiér Vašeho bydlení. Představí se výrobci i prodejci nábytku i sedacích souprav.

Místnost bez obrazů je pouze neosobní prostor. Útulný domov tvoří drobnosti, jako jsou obrazy nebo různé dekorativní předměty. Na výstavě nakoupíte i dekoraci, drobné dárky a vonné svíčky.

A co oblíbené losování, potěšíte i letos návštěvníky zajímavou výhrou?

Ano jistě, každý návštěvník se může zúčastnit losování. Každá vstupenka je slosovatelná. Stačí pouze vyplnit zadní stranu vstupenky a hodit do losovacího osudí. Třeba se právě na Vás usměje štěstí a stanete se majitelem některé ze zajímavých cen. Ceny do soutěže darují vystavovatelé výstavy Dům 2019.

Jaká je cena vstupenek?

Vstupné pro dospělého je 60,- Kč, důchodci a děti od 6 do 15 let zaplatí 40,- Kč, rodinné vstupné je 190,- Kč (2 dospělí + 2 děti). Výstava potrvá od pátku 30. srpna do neděle 1. září. Otevřeno je každý den od 9 hodin do 17 hodin. Během výstavy u mnoha vystavovatelů návštěvníci nakoupí za zvýhodněné výstavní ceny. Naším cílem je, aby každý ročník byl zajímavý, abychom přinášeli co nejširší kvalitní nabídku a návštěvníci odcházeli spokojeni. My jsme připraveni, teď už jenom aby nám přálo počasí.

Výstava Dům 2019 se uskuteční 30. srpna až 1. září na výstavišti v Lounech, denně v době od 9 do 17 hodin.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací