Čtvrtek 28. květen 2020
Svátek má Vilém

Chomutov - Kožní oddělení chomutovské nemocnice ve spolupráci se statutárním městem Chomutov pod hlavičkou České akademie dermatovenerologie pořádá na Kamencovém jezeře akci „Když se chceš opalovat, musíš se chránit“.

Akce proběhne 24. června od 11.00 do 16.00 hodin. Návštěvníci v plavkách si budou moci přímo na pláži u jezera nechat bezplatně vyšetřit pokožku a pigmentová znaménka.

Hlavním smyslem akce je upozornit na stoupající počet lidí, u nichž se vyskytl zhoubný kožní nádor. V roce 2017, kdy se stejná akce uskutečnila na Kamencovém jezeře též, si tady nechalo vyšetřit znaménka zhruba 140 lidí, deseti lékaři doporučili, aby si nechali znaménko vydat a zjistit, zda se nejedná o kožní nádor.

Program akce

Rady dermatologů – jak se správně chránit před slunečním zářením, jak provádět samovyšetření kůže, jak poznat kožní nádorové a přednádorové změny

Nabídka vzorků opalovacích krémů s UV filtrem - zdarma

Odborným garantem akce je MUDr. Radka Neumannová, primářka Kožního oddělení chomutovské nemocnice.

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací