Pátek 24. listopad 2017
Svátek má Emílie
Archivováno

Ústecký kraj - Ani tento víkend nemusíte zůstávat doma. Náš přehled vybraných akcí v Ústeckém kraji a také u našich německých sousedů vám nabídne spoustu možností jak jej strávit.

CHOMUTOVSKO: BŘEZNO – Letiště - Ukončení tuningové sezóny 2015

Sobota 17. října od 14 hodin

Ukončení letošní tuningové sezóny na letišti Březno u Chomutova. Součástí bude opět i hudební doprovod.


MOST: Hipodrom Most - Dostihový den Českomoravská cena s Ústeckým krajem

Sobota 17. října od 13 hodin

Dostihový den Českomoravská cena s Ústeckým krajem čeká na diváky na mosteckém Hipodromu, těšit se můžou na minimálně 7 kvalitně obsazených dostihů. K dispozici bude opět dětské centrum, jízdy na koních a navíc dětské atrakce. V tento den proběhne na závodišti 6 rovinných dostihů a 1 steeplechase. Kyvadlová doprava zajištěna zdarma od 12.30 hodin. Více jsme napsali zde.


MOST: Autodrom – Autoshow

Sobota 17. října až neděle 18. října od 9 hodin

Autodrom Most si na podzim připravil pro své fanoušky nejen tradiční volné jízdy s vlastním vozem po závodní dráze, ale i stále populárnější taxi jízdy RACE/TAXI v závodních speciálech. Ty se také stanou hlavní náplní programu adrenalinového víkendu 17. – 18. října. Program a další informace najdete na www.autodrom-most.cz.


MOST: OC Central Most – IQ Landia

Celý víkend

I o nadcházejícím víkendu můžete navštívit mostecký Centrál a shlédnout zajímavou výstavu ze světa vědy a techniky výstava IQ Landia. Více se dozvíte v našem článku zde.


MOSTECKO: CHRÁMCE – Vinařství Chrámce – Burčáková slavnost

Sobota 17. října od 8 hodin

Máte-li rádi víno a také burčák, určitě nesmíte chybět na tradiční oslavě sklizně hroznů, která se koná v sobotu dne 17. října od 8.00 do 18.00 hod ve Vinařství Chrámce.


LOUNY: Německý víkend

Od pátku 16. října až do neděle 18. října

Louny budou o víkendu ve znamení Německa. Zažijete zde jak německou kulturu, tak německou kuchyni. V pátek od 17 hodin si můžete v městské knihovně v Lounech posedět s milovníky této země a poslechnout přednášku, v sobotu můžete na Mírovém náměstí na Farmářských trzích ochutnat a zakoupit německé speciality, podívat se na paličkování, střelbu z kuše a luku, hodit si sekerou na terč, v 17.30 hodin pak Kino Svět promítne německý film Den blbec. Po celý víkend vám v restauracích Caramell, Nový Svět a U Somolů nabídnou speciality německé kuchyně.


LOUNY: Centrum zdraví Gnoze – Vzájemné zrcadlení ženy a muže

Pátek 16. října od 18 hodin

Další zajímavou přednášku, tentokrát s názvem Vzájemné zrcadlení ženy a muže chystá Centrum zdraví Gnoze. Na přednášce se dozvíte, proč se partneři po určité době začnou sobě podobat. Více jsme napsali zde.


LOUNSKO: JIMLÍN – Zámek Nový Hrad – Zámecký ples

Sobota 17. října od 20 hodin

První letošní ples můžete zažít v krásných prostorách barokních reprezentativních sálů novohradského zámku. K tanci zahraje kapela Chilli band a těšit se můžete na další doprovodný program a půlnoční překvapení. Vstupné 250 korun.


LOUNSKO: ČERNČICE – Posvícenská taneční zábava

Sobota 17. října od 20 hodin

Všechny nekuřáky potěší nekuřácká posvícenská zábava, tuto sobotu v prostorách TK Luna Louny. K tanci zahraje kapela Náhoda, vystoupí taneční klub Luna.


TEPLICE: OC Galerie Teplice - Ozvěny Malé Paříže

Neděle 18. října od 15 hodin

Na další z hudebních pořadů Ozvěny Malé Paříže se můžeme těšit v neděli 18. října. Tentokrát zde uslyšíte dvě mladé kapely Two in a hat a finalistu Superstar Michala Šepse a přátele alias Konoptikum trio. O akci jsme psali zde.


TEPLICE: Šanovský kostel – koncert Quattro corde

Neděle 18. října od 17.00 hodin

Prostor šanovského kostela sv. Alžběty v Teplicích se rozezní smyčci pražského orchestru Quattro corde a hlasy zpěváků teplického souburu Collegium hortensis! Více se dozvíte v našem článku.


ÚSTÍ NAD LABEM: Zoologická zahrada - Tajemství kuchyně ZOO Ústí nad Labem

Neděle 18. října od 13 hodin

Tematický program ke Světovému dni výživy - ukázky různých druhů krmení, rozdíly mezi krmnými dávkami u jednotlivých druhů zvířat, ukázka výsledných produktů. Pro odvážné návštěvníky ochutnávka hmyzí kuchyně. Kmotrem mláděte hulmana jávského se stane herec a dabér Ota Jirák.


ÚSTECKO: ZUBRNICE - Podzim na vesnici ve Skanzenu Zubrnice

Sobota 17. října od 9 hodin až neděle 18. října do 16 hodin

Poznejte život na vsi v podzimním období na přelomu 19. a 20. století. Ve skanzenu Zubrnice si můžete vyzkoušet vybrané zemědělské práce, například výmlat obilí cepem, zpracování lnu, sušení ovoce v historické sušárně. Uvidíte také zemědělskou techniku, traktory a stabilní motory a spoustu dalších doprovodných akcí pro ženy, muže i děti.


LITOMĚŘICE: Výstaviště Litoměřice - Gastro Food Fest Litoměřice 2015

Sobota 17. října a neděle 18. října od 10 hodin

Výstaviště Zahrada Čech tento víkend nabídne v Litoměřicích to nejlepší z gastronomie z našeho kraje. Těšit se můžete na nejlepší restaurace, bary, pivovary a vinaře. Bohatý program se uskuteční za účasti předních českých kuchařů a celebrit, například na Filipa Sajlera, Jaroslava Sapíka, který se tu opět potká s Danielou Šinkorovou, Radka Šubrta, Lukáše Uhra, Roberta Zatloukala a mnoho dalších.


DĚČÍN: Zoo Děčín – Den bílé hole

Až do neděle 18. října, vždy od 8 hodin

ZooŠkola děčínské zoologické zahrady přichází v období od 12. do 16. října 2015 s nabídkou netradičního programu s názvem Den bílé hole. Ten je připraven nejen pro zrakově handicapované návštěvníky, ale i pro ty, kterým zrak plně slouží, ale chtěli by si na chvíli vyzkoušet svět tmy a vnímat přírodu jen některými smysly. Zapojit se tedy může nejen široká veřejnost, ale také školní skupiny, atd. Více jsme napsali zde.


DĚČÍN: Dům dětí a mládeže - Zlatý model 2015 – výstava papírových modelářů

Sobota 17. října od 9 hodin

Soutěžní výstava papírových modelářů. K vidění bude mnoho krásných a precizních modelů od všech věkových kategorií a určitě stojí za to se přijít podívat. Souběžně s akcí bude probíhat v oddělených prostorách, zejména pro děti a mládež, akce s názvem PlayDay 2015 – volné hraní, soutěž a turnaje v PC, PS, Kinekt a deskových hrách.


NĚMECKO: Den tradičních řemesel v Krušných horách

Neděle 18. října od 10 hodin

Přibližně 125 dílen, podniků i muzeí představí v neděli 18. října v Krušných horách široké spektrum tradičních řemesel typických pro tento region. Jak se vyrábí dřevěné uhlí? Proč se jezevčí srst skvěle hodí při holení? Mezi 10 a 17 hod mohou hosté dostat odpovědi nejen na tyto otázky v četných dílnách. Tato akce se mezi Altenbergem a Schönheide koná již po šestnácté. Vše se bude jako obvykle točit kolem řezbářství, paličkování, vyšívání, ale i kovářství a spousty dovedností, které dnes téměř upadly v zapomenutí. V celé řadě manufaktur i rodinných podniků si návštěvníci mohou vyzkoušet starobylé výrobní techniky a vlastnoručně vyrobené předměty si s sebou odvézt domů jako suvenýry. Ať již se bude jednat o tvarování žhavého železa na kovadlině, zpracování šperků či výrobu svící, mistr příslušného řemeslného cechu bude vždy přihlížet přes rameno, radit a dávat tipy při zpracování nejrůznějších materiálů: hlíny, textilií, dřeva, kovu, vosku, mýdla, mouky či alkoholu. Mnohé z podniků přitom nabídnou i speciální zážitkové programy pro děti. Celou akci zpestří doprovodný program v podobě přednášek a hudebních vystoupení, nebude chybět ani soutěž o ceny, výstavy i kulinářská nabídka. Tipy pro děti: V dřevo sochařské dílně Dietzsch v obci Geyer je možno si vyzkoušet vypalování do dřeva. V umělecké dílně Köhler v Eppendorfu proběhne výroba malých uměleckých děl pod vedením odborníka. V kovárně spolku Hammerverein v obci Freibergsdorf si děti mohou vyzkoušet práci u kovadliny. V dílně Werkhaus Schneeberg se kromě koutku pro dětské kutily chystá i jízda na ponících. Další akce: v příhraniční obci Olbernhau bude historický autobus vozit návštěvníky od dílny k dílně, kterých zde bude v programu zapojeno 14. Oproti jiným lokalitám, tady bude otevřeno v sobotu i v neděli. 15 různých řemesel vám rázem přiblíží návštěva Městského a hornického muzea ve Freibergu. Mezi nimi nechybí ani zapomenutá řemesla jako vázání paruk, pletení rybářských sítí či výroba ozdob či užitných předmětů z rohoviny. Kdo bude chtít, může si zkusit výrobu Františků u firmy Knox na adrese Hermann Zwetz, Räuchermittelherstellung, Am Tharandter Wald 12, 01723 Mohron/Grund. Vlastnoruční odlévání svící a mýdel si můžete vyzkoušet ve Werkhaus Schneeberg ve 14 a 16 hod.

Aktuálně

Sport

Co se chystá

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2017 | E-chomutovsko.cz | Sushenka.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací