Roman Pecháň by měl přestat kouřit, protože má plíce v prdeli.   Audioverze Roman Pecháň by měl přestat kouřit, protože má plíce v prdeli. GSpeech
Čtvrtek 29. červen 2017
Svátek má Petr a Pavel
Archivováno

Ústecký kraj - Ani tento víkend nemusíte zůstávat doma. Náš přehled vybraných akcí v Ústeckém kraji a také u našich německých sousedů vám nabídne spoustu možností jak jej strávit.

CHOMUTOVSKO: BŘEZNO – Letiště - Ukončení tuningové sezóny 2015

Sobota 17. října od 14 hodin

Ukončení letošní tuningové sezóny na letišti Březno u Chomutova. Součástí bude opět i hudební doprovod.


MOST: Hipodrom Most - Dostihový den Českomoravská cena s Ústeckým krajem

Sobota 17. října od 13 hodin

Dostihový den Českomoravská cena s Ústeckým krajem čeká na diváky na mosteckém Hipodromu, těšit se můžou na minimálně 7 kvalitně obsazených dostihů. K dispozici bude opět dětské centrum, jízdy na koních a navíc dětské atrakce. V tento den proběhne na závodišti 6 rovinných dostihů a 1 steeplechase. Kyvadlová doprava zajištěna zdarma od 12.30 hodin. Více jsme napsali zde.


MOST: Autodrom – Autoshow

Sobota 17. října až neděle 18. října od 9 hodin

Autodrom Most si na podzim připravil pro své fanoušky nejen tradiční volné jízdy s vlastním vozem po závodní dráze, ale i stále populárnější taxi jízdy RACE/TAXI v závodních speciálech. Ty se také stanou hlavní náplní programu adrenalinového víkendu 17. – 18. října. Program a další informace najdete na www.autodrom-most.cz.


MOST: OC Central Most – IQ Landia

Celý víkend

I o nadcházejícím víkendu můžete navštívit mostecký Centrál a shlédnout zajímavou výstavu ze světa vědy a techniky výstava IQ Landia. Více se dozvíte v našem článku zde.


MOSTECKO: CHRÁMCE – Vinařství Chrámce – Burčáková slavnost

Sobota 17. října od 8 hodin

Máte-li rádi víno a také burčák, určitě nesmíte chybět na tradiční oslavě sklizně hroznů, která se koná v sobotu dne 17. října od 8.00 do 18.00 hod ve Vinařství Chrámce.


LOUNY: Německý víkend

Od pátku 16. října až do neděle 18. října

Louny budou o víkendu ve znamení Německa. Zažijete zde jak německou kulturu, tak německou kuchyni. V pátek od 17 hodin si můžete v městské knihovně v Lounech posedět s milovníky této země a poslechnout přednášku, v sobotu můžete na Mírovém náměstí na Farmářských trzích ochutnat a zakoupit německé speciality, podívat se na paličkování, střelbu z kuše a luku, hodit si sekerou na terč, v 17.30 hodin pak Kino Svět promítne německý film Den blbec. Po celý víkend vám v restauracích Caramell, Nový Svět a U Somolů nabídnou speciality německé kuchyně.


LOUNY: Centrum zdraví Gnoze – Vzájemné zrcadlení ženy a muže

Pátek 16. října od 18 hodin

Další zajímavou přednášku, tentokrát s názvem Vzájemné zrcadlení ženy a muže chystá Centrum zdraví Gnoze. Na přednášce se dozvíte, proč se partneři po určité době začnou sobě podobat. Více jsme napsali zde.


LOUNSKO: JIMLÍN – Zámek Nový Hrad – Zámecký ples

Sobota 17. října od 20 hodin

První letošní ples můžete zažít v krásných prostorách barokních reprezentativních sálů novohradského zámku. K tanci zahraje kapela Chilli band a těšit se můžete na další doprovodný program a půlnoční překvapení. Vstupné 250 korun.


LOUNSKO: ČERNČICE – Posvícenská taneční zábava

Sobota 17. října od 20 hodin

Všechny nekuřáky potěší nekuřácká posvícenská zábava, tuto sobotu v prostorách TK Luna Louny. K tanci zahraje kapela Náhoda, vystoupí taneční klub Luna.


TEPLICE: OC Galerie Teplice - Ozvěny Malé Paříže

Neděle 18. října od 15 hodin

Na další z hudebních pořadů Ozvěny Malé Paříže se můžeme těšit v neděli 18. října. Tentokrát zde uslyšíte dvě mladé kapely Two in a hat a finalistu Superstar Michala Šepse a přátele alias Konoptikum trio. O akci jsme psali zde.


TEPLICE: Šanovský kostel – koncert Quattro corde

Neděle 18. října od 17.00 hodin

Prostor šanovského kostela sv. Alžběty v Teplicích se rozezní smyčci pražského orchestru Quattro corde a hlasy zpěváků teplického souburu Collegium hortensis! Více se dozvíte v našem článku.


ÚSTÍ NAD LABEM: Zoologická zahrada - Tajemství kuchyně ZOO Ústí nad Labem

Neděle 18. října od 13 hodin

Tematický program ke Světovému dni výživy - ukázky různých druhů krmení, rozdíly mezi krmnými dávkami u jednotlivých druhů zvířat, ukázka výsledných produktů. Pro odvážné návštěvníky ochutnávka hmyzí kuchyně. Kmotrem mláděte hulmana jávského se stane herec a dabér Ota Jirák.


ÚSTECKO: ZUBRNICE - Podzim na vesnici ve Skanzenu Zubrnice

Sobota 17. října od 9 hodin až neděle 18. října do 16 hodin

Poznejte život na vsi v podzimním období na přelomu 19. a 20. století. Ve skanzenu Zubrnice si můžete vyzkoušet vybrané zemědělské práce, například výmlat obilí cepem, zpracování lnu, sušení ovoce v historické sušárně. Uvidíte také zemědělskou techniku, traktory a stabilní motory a spoustu dalších doprovodných akcí pro ženy, muže i děti.


LITOMĚŘICE: Výstaviště Litoměřice - Gastro Food Fest Litoměřice 2015

Sobota 17. října a neděle 18. října od 10 hodin

Výstaviště Zahrada Čech tento víkend nabídne v Litoměřicích to nejlepší z gastronomie z našeho kraje. Těšit se můžete na nejlepší restaurace, bary, pivovary a vinaře. Bohatý program se uskuteční za účasti předních českých kuchařů a celebrit, například na Filipa Sajlera, Jaroslava Sapíka, který se tu opět potká s Danielou Šinkorovou, Radka Šubrta, Lukáše Uhra, Roberta Zatloukala a mnoho dalších.


DĚČÍN: Zoo Děčín – Den bílé hole

Až do neděle 18. října, vždy od 8 hodin

ZooŠkola děčínské zoologické zahrady přichází v období od 12. do 16. října 2015 s nabídkou netradičního programu s názvem Den bílé hole. Ten je připraven nejen pro zrakově handicapované návštěvníky, ale i pro ty, kterým zrak plně slouží, ale chtěli by si na chvíli vyzkoušet svět tmy a vnímat přírodu jen některými smysly. Zapojit se tedy může nejen široká veřejnost, ale také školní skupiny, atd. Více jsme napsali zde.


DĚČÍN: Dům dětí a mládeže - Zlatý model 2015 – výstava papírových modelářů

Sobota 17. října od 9 hodin

Soutěžní výstava papírových modelářů. K vidění bude mnoho krásných a precizních modelů od všech věkových kategorií a určitě stojí za to se přijít podívat. Souběžně s akcí bude probíhat v oddělených prostorách, zejména pro děti a mládež, akce s názvem PlayDay 2015 – volné hraní, soutěž a turnaje v PC, PS, Kinekt a deskových hrách.


NĚMECKO: Den tradičních řemesel v Krušných horách

Neděle 18. října od 10 hodin

Přibližně 125 dílen, podniků i muzeí představí v neděli 18. října v Krušných horách široké spektrum tradičních řemesel typických pro tento region. Jak se vyrábí dřevěné uhlí? Proč se jezevčí srst skvěle hodí při holení? Mezi 10 a 17 hod mohou hosté dostat odpovědi nejen na tyto otázky v četných dílnách. Tato akce se mezi Altenbergem a Schönheide koná již po šestnácté. Vše se bude jako obvykle točit kolem řezbářství, paličkování, vyšívání, ale i kovářství a spousty dovedností, které dnes téměř upadly v zapomenutí. V celé řadě manufaktur i rodinných podniků si návštěvníci mohou vyzkoušet starobylé výrobní techniky a vlastnoručně vyrobené předměty si s sebou odvézt domů jako suvenýry. Ať již se bude jednat o tvarování žhavého železa na kovadlině, zpracování šperků či výrobu svící, mistr příslušného řemeslného cechu bude vždy přihlížet přes rameno, radit a dávat tipy při zpracování nejrůznějších materiálů: hlíny, textilií, dřeva, kovu, vosku, mýdla, mouky či alkoholu. Mnohé z podniků přitom nabídnou i speciální zážitkové programy pro děti. Celou akci zpestří doprovodný program v podobě přednášek a hudebních vystoupení, nebude chybět ani soutěž o ceny, výstavy i kulinářská nabídka. Tipy pro děti: V dřevo sochařské dílně Dietzsch v obci Geyer je možno si vyzkoušet vypalování do dřeva. V umělecké dílně Köhler v Eppendorfu proběhne výroba malých uměleckých děl pod vedením odborníka. V kovárně spolku Hammerverein v obci Freibergsdorf si děti mohou vyzkoušet práci u kovadliny. V dílně Werkhaus Schneeberg se kromě koutku pro dětské kutily chystá i jízda na ponících. Další akce: v příhraniční obci Olbernhau bude historický autobus vozit návštěvníky od dílny k dílně, kterých zde bude v programu zapojeno 14. Oproti jiným lokalitám, tady bude otevřeno v sobotu i v neděli. 15 různých řemesel vám rázem přiblíží návštěva Městského a hornického muzea ve Freibergu. Mezi nimi nechybí ani zapomenutá řemesla jako vázání paruk, pletení rybářských sítí či výroba ozdob či užitných předmětů z rohoviny. Kdo bude chtít, může si zkusit výrobu Františků u firmy Knox na adrese Hermann Zwetz, Räuchermittelherstellung, Am Tharandter Wald 12, 01723 Mohron/Grund. Vlastnoruční odlévání svící a mýdel si můžete vyzkoušet ve Werkhaus Schneeberg ve 14 a 16 hod.

Napsal
Redakce
Author: RedakceEmail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Více od autora

  Audioverze Ústecký kraj - Ani tento víkend nemusíte zůstávat doma. Náš přehled vybraných akcí v Ústeckém kraji a také u našich německých sousedů vám nabídne spoustu možností jak jej strávit. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); CHOMUTOVSKO: BŘEZNO – Letiště - Ukončení tuningové sezóny 2015 Sobota 17. října od 14 hodin Ukončení letošní tuningové sezóny na letišti Březno u Chomutova. Součástí bude opět i hudební doprovod. MOST: Hipodrom Most - Dostihový den Českomoravská cena s Ústeckým krajem Sobota 17. října od 13 hodin Dostihový den Českomoravská cena s Ústeckým krajem čeká na diváky na mosteckém Hipodromu, těšit se můžou na minimálně 7 kvalitně obsazených dostihů. K dispozici bude opět dětské centrum, jízdy na koních a navíc dětské atrakce. V tento den proběhne na závodišti 6 rovinných dostihů a 1 steeplechase. Kyvadlová doprava zajištěna zdarma od 12.30 hodin. Více jsme napsali zde. MOST: Autodrom – Autoshow Sobota 17. října až neděle 18. října od 9 hodin Autodrom Most si na podzim připravil pro své fanoušky nejen tradiční volné jízdy s vlastním vozem po závodní dráze, ale i stále populárnější taxi jízdy RACE/TAXI v závodních speciálech. Ty se také stanou hlavní náplní programu adrenalinového víkendu 17. – 18. října. Program a další informace najdete na www.autodrom-most.cz. MOST: OC Central Most – IQ Landia Celý víkend I o nadcházejícím víkendu můžete navštívit mostecký Centrál a shlédnout zajímavou výstavu ze světa vědy a techniky výstava IQ Landia. Více se dozvíte v našem článku zde. MOSTECKO: CHRÁMCE – Vinařství Chrámce – Burčáková slavnost Sobota 17. října od 8 hodin Máte-li rádi víno a také burčák, určitě nesmíte chybět na tradiční oslavě sklizně hroznů, která se koná v sobotu dne 17. října od 8.00 do 18.00 hod ve Vinařství Chrámce. LOUNY: Německý víkend Od pátku 16. října až do neděle 18. října Louny budou o víkendu ve znamení Německa. Zažijete zde jak německou kulturu, tak německou kuchyni. V pátek od 17 hodin si můžete v městské knihovně v Lounech posedět s milovníky této země a poslechnout přednášku, v sobotu můžete na Mírovém náměstí na Farmářských trzích ochutnat a zakoupit německé speciality, podívat se na paličkování, střelbu z kuše a luku, hodit si sekerou na terč, v 17.30 hodin pak Kino Svět promítne německý film Den blbec. Po celý víkend vám v restauracích Caramell, Nový Svět a U Somolů nabídnou speciality německé kuchyně. LOUNY: Centrum zdraví Gnoze – Vzájemné zrcadlení ženy a muže Pátek 16. října od 18 hodin Další zajímavou přednášku, tentokrát s názvem Vzájemné zrcadlení ženy a muže chystá Centrum zdraví Gnoze. Na přednášce se dozvíte, proč se partneři po určité době začnou sobě podobat. Více jsme napsali zde. LOUNSKO: JIMLÍN – Zámek Nový Hrad – Zámecký ples Sobota 17. října od 20 hodin První letošní ples můžete zažít v krásných prostorách barokních reprezentativních sálů novohradského zámku. K tanci zahraje kapela Chilli band a těšit se můžete na další doprovodný program a půlnoční překvapení. Vstupné 250 korun. LOUNSKO: ČERNČICE – Posvícenská taneční zábava Sobota 17. října od 20 hodin Všechny nekuřáky potěší nekuřácká posvícenská zábava, tuto sobotu v prostorách TK Luna Louny. K tanci zahraje kapela Náhoda, vystoupí taneční klub Luna. TEPLICE: OC Galerie Teplice - Ozvěny Malé Paříže Neděle 18. října od 15 hodin Na další z hudebních pořadů Ozvěny Malé Paříže se můžeme těšit v neděli 18. října. Tentokrát zde uslyšíte dvě mladé kapely Two in a hat a finalistu Superstar Michala Šepse a přátele alias Konoptikum trio. O akci jsme psali zde. TEPLICE: Šanovský kostel – koncert Quattro corde Neděle 18. října od 17.00 hodin Prostor šanovského kostela sv. Alžběty v Teplicích se rozezní smyčci pražského orchestru Quattro corde a hlasy zpěváků teplického souburu Collegium hortensis! Více se dozvíte v našem článku. ÚSTÍ NAD LABEM: Zoologická zahrada - Tajemství kuchyně ZOO Ústí nad Labem Neděle 18. října od 13 hodin Tematický program ke Světovému dni výživy - ukázky různých druhů krmení, rozdíly mezi krmnými dávkami u jednotlivých druhů zvířat, ukázka výsledných produktů. Pro odvážné návštěvníky ochutnávka hmyzí kuchyně. Kmotrem mláděte hulmana jávského se stane herec a dabér Ota Jirák. ÚSTECKO: ZUBRNICE - Podzim na vesnici ve Skanzenu Zubrnice Sobota 17. října od 9 hodin až neděle 18. října do 16 hodin Poznejte život na vsi v podzimním období na přelomu 19. a 20. století. Ve skanzenu Zubrnice si můžete vyzkoušet vybrané zemědělské práce, například výmlat obilí cepem, zpracování lnu, sušení ovoce v historické sušárně. Uvidíte také zemědělskou techniku, traktory a stabilní motory a spoustu dalších doprovodných akcí pro ženy, muže i děti. LITOMĚŘICE: Výstaviště Litoměřice - Gastro Food Fest Litoměřice 2015 Sobota 17. října a neděle 18. října od 10 hodin Výstaviště Zahrada Čech tento víkend nabídne v Litoměřicích to nejlepší z gastronomie z našeho kraje. Těšit se můžete na nejlepší restaurace, bary, pivovary a vinaře. Bohatý program se uskuteční za účasti předních českých kuchařů a celebrit, například na Filipa Sajlera, Jaroslava Sapíka, který se tu opět potká s Danielou Šinkorovou, Radka Šubrta, Lukáše Uhra, Roberta Zatloukala a mnoho dalších. DĚČÍN: Zoo Děčín – Den bílé hole Až do neděle 18. října, vždy od 8 hodin ZooŠkola děčínské zoologické zahrady přichází v období od 12. do 16. října 2015 s nabídkou netradičního programu s názvem Den bílé hole. Ten je připraven nejen pro zrakově handicapované návštěvníky, ale i pro ty, kterým zrak plně slouží, ale chtěli by si na chvíli vyzkoušet svět tmy a vnímat přírodu jen některými smysly. Zapojit se tedy může nejen široká veřejnost, ale také školní skupiny, atd. Více jsme napsali zde. DĚČÍN: Dům dětí a mládeže - Zlatý model 2015 – výstava papírových modelářů Sobota 17. října od 9 hodin Soutěžní výstava papírových modelářů. K vidění bude mnoho krásných a precizních modelů od všech věkových kategorií a určitě stojí za to se přijít podívat. Souběžně s akcí bude probíhat v oddělených prostorách, zejména pro děti a mládež, akce s názvem PlayDay 2015 – volné hraní, soutěž a turnaje v PC, PS, Kinekt a deskových hrách. NĚMECKO: Den tradičních řemesel v Krušných horách Neděle 18. října od 10 hodin Přibližně 125 dílen, podniků i muzeí představí v neděli 18. října v Krušných horách široké spektrum tradičních řemesel typických pro tento region. Jak se vyrábí dřevěné uhlí? Proč se jezevčí srst skvěle hodí při holení? Mezi 10 a 17 hod mohou hosté dostat odpovědi nejen na tyto otázky v četných dílnách. Tato akce se mezi Altenbergem a Schönheide koná již po šestnácté. Vše se bude jako obvykle točit kolem řezbářství, paličkování, vyšívání, ale i kovářství a spousty dovedností, které dnes téměř upadly v zapomenutí. V celé řadě manufaktur i rodinných podniků si návštěvníci mohou vyzkoušet starobylé výrobní techniky a vlastnoručně vyrobené předměty si s sebou odvézt domů jako suvenýry. Ať již se bude jednat o tvarování žhavého železa na kovadlině, zpracování šperků či výrobu svící, mistr příslušného řemeslného cechu bude vždy přihlížet přes rameno, radit a dávat tipy při zpracování nejrůznějších materiálů: hlíny, textilií, dřeva, kovu, vosku, mýdla, mouky či alkoholu. Mnohé z podniků přitom nabídnou i speciální zážitkové programy pro děti. Celou akci zpestří doprovodný program v podobě přednášek a hudebních vystoupení, nebude chybět ani soutěž o ceny, výstavy i kulinářská nabídka. Tipy pro děti: V dřevo sochařské dílně Dietzsch v obci Geyer je možno si vyzkoušet vypalování do dřeva. V umělecké dílně Köhler v Eppendorfu proběhne výroba malých uměleckých děl pod vedením odborníka. V kovárně spolku Hammerverein v obci Freibergsdorf si děti mohou vyzkoušet práci u kovadliny. V dílně Werkhaus Schneeberg se kromě koutku pro dětské kutily chystá i jízda na ponících. Další akce: v příhraniční obci Olbernhau bude historický autobus vozit návštěvníky od dílny k dílně, kterých zde bude v programu zapojeno 14. Oproti jiným lokalitám, tady bude otevřeno v sobotu i v neděli. 15 různých řemesel vám rázem přiblíží návštěva Městského a hornického muzea ve Freibergu. Mezi nimi nechybí ani zapomenutá řemesla jako vázání paruk, pletení rybářských sítí či výroba ozdob či užitných předmětů z rohoviny. Kdo bude chtít, může si zkusit výrobu Františků u firmy Knox na adrese Hermann Zwetz, Räuchermittelherstellung, Am Tharandter Wald 12, 01723 Mohron/Grund. Vlastnoruční odlévání svící a mýdel si můžete vyzkoušet ve Werkhaus Schneeberg ve 14 a 16 hod. var loadAsyncDeferredFacebook = function() { (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = //connect.facebook.net/cs_CZ/sdk.js#xfbml=1&version=v2.5; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, script, facebook-jssdk)); } if (window.addEventListener) window.addEventListener(load, loadAsyncDeferredFacebook, false); else if (window.attachEvent) window.attachEvent(onload, loadAsyncDeferredFacebook); else window.onload = loadAsyncDeferredFacebook; fSdílet Tweet var loadAsyncDeferredTwitter = function() { var d = document; var s = script; var id = twitter-wjs; var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0],p=/^http:/.test(d.location)?http:https;if(!d.getElementById(id)){ js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=p+://platform.twitter.com/widgets.js;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);} } if (window.addEventListener) window.addEventListener(load, loadAsyncDeferredTwitter, false); else if (window.attachEvent) window.attachEvent(onload, loadAsyncDeferredTwitter); else window.onload = loadAsyncDeferredTwitter; window.___gcfg = { lang: cs }; var loadAsyncDeferredGooglePlus = function() { var po = document.createElement(script); po.type = text/javascript; po.async = true; po.src = https://apis.google.com/js/plusone.js; po.innerHTML = {lang: cs}; var s = document.getElementsByTagName(script)[0]; s.parentNode.insertBefore(po, s); }; if (window.addEventListener) window.addEventListener(load, loadAsyncDeferredGooglePlus, false); else if (window.attachEvent) window.attachEvent(onload, loadAsyncDeferredGooglePlus); else window.onload = loadAsyncDeferredGooglePlus; NapsalAuthor: RedakceEmail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. document.getElementById(cloak2e785efab3a2e9d2491fa37ae250c6d5).innerHTML = ; var prefix = ma + il + to; var path = hr + ef + =; var addy2e785efab3a2e9d2491fa37ae250c6d5 = redakce + @; addy2e785efab3a2e9d2491fa37ae250c6d5 = addy2e785efab3a2e9d2491fa37ae250c6d5 + e-mostecko + . + cz; var addy_text2e785efab3a2e9d2491fa37ae250c6d5 = redakce + @ + e-mostecko + . + cz;document.getElementById(cloak2e785efab3a2e9d2491fa37ae250c6d5).innerHTML += +addy_text2e785efab3a2e9d2491fa37ae250c6d5+; Více od autoraJednání o schválení akčního plánu projektu RE:START zahájenoTo musíte vidět! V Mostě oživl stolní fotbálekROZHOVOR: Krycí doklady a další novinky. Sněmovna schválila posílení pravomocí České obchodní inspekceVíkendové závody na autodromu ovládli s výjimkou formule domácí jezdciPřinášíme program na Mezinárodní hudební festival Česká Kamenice 2017 GSpeech

Aktuálně

Sport

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2017 | E-chomutovsko.cz | Sushenka.cz

×

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

×