Sobota 25. červen 2022
Svátek má Ivan

Klášterec nad Ohří – V klášterecké galerii Kryt se v pátek 2. března uskuteční vernisáž výstavy fotografií Lenky Hatašové s názvem Obrazy Izraele. Lenka Hatašová je známá především svými fotografiemi slavných osobností a je také hrdou nositelkou titulu Nikon Ambassador.

Výstavou Obrazy Izraele se Lenka Hatašová vrací ke svým dokumentaristickým začátkům, původně se totiž věnovala dokumentární fotografii. „Do Izraele jsem původně jela za poznáním, když jsem tam ale na každém kroku začala nacházet nádherné obrazy a scenérie, neodolala jsem a fotoaparát už neschovala,“ říká autorka snímků, které pro jejich pojetí nazvala spíše fotografickými obrazy.

Lenka se narodila v Praze a k fotografování ji přivedl otec, který působil jako fotograf Jaderného výzkumu v Řeži. Začínala jako dokumentaristka, věnovala se také válečné fotografii, zachytila například válečné události v Jugoslávii, procestovala s fotoaparátem země Jižní Ameriky. Na konci 90. let se její doménou stal stylizovaný portrét a naplno se začala věnovat fotografování známých osobností z oblasti kultury, sportu i politiky.

Výstava bude zahájena 2. března v 17.00 hodin a potrvá do 16. dubna.

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz