Pátek 25. květen 2018
Svátek má Viola

Jirkov/Chomutov – V Jirkově a Chomutově se chystají Jablečné slavnosti. Tradičně proběhnou v rámci farmářských trhů, jejich součástí budou i oblíbené jablečné soutěže.

V České republice se pěstuje přes tři sta odrůd jabloní a Ústecký kraj je vyhlášená ovocnářské oblast. Kde jinde by se tedy měly konat Jablečné slavnosti? A to i přesto, že letošní úrodu zle poničil mráz z konce dubna a začátku května a množství sklizených jablek bude v tomto roce až o čtvrtinu nižší, než je obvyklé.

Tradiční Jablečné slavnosti proběhnou v sobotu 16. září v Jirkově a hned následující sobotu 23. září v Chomutově. A na co se můžete na Jablečných slavnostech těšit? Na velkou nabídku jablek například odrůd Gala, James Grieve, Bohemia, Rubín a mnohé jiné, na jablečné pečivo, jablečné omáčky, chutney, unikátní jablečné máslo a spoustu dalších výrobků z jablek a jablečných nápojů. Sortiment bude bohatý a jablek budou připraveny metráky.

I letos bude součástí doprovodný kulturní program a oblíbené jablečné soutěže. Tentokrát budou hned dvě. První, již klasická, vyžaduje domácí přípravu. Jde o 4. ročník soutěže v pečení, vaření, ale podle loňských zkušeností i destilování a odšťavňování, kdy soutěžící přinesou porotě k ochutnání své jablečné dobroty. Bednou farmářských potravin oceníme tři nejchutnější. Druhou, premiérovou, bude letos soutěž v loupání jablek. Půjde o to, komu se povede oloupat škrabkou nejdelší nepřerušenou slupku. Odměnou pro vítěze ve všech třech kategoriích bude pytel jablek.

JABLEČNÉ SLAVNOSTI

16. 9. Jirkov, nám. Dr. E. Beneše, 8–12 hod.
23. 9. Chomutov, nám. 1. máje, 8–12 hod.

 

 

Aktuálně

Sport

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2017 | E-chomutovsko.cz | Sushenka.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací