Čtvrtek 11. srpen 2022
Svátek má Zuzana

Chomutov - Na problémy si zadělala 24letá žena, která v červenci na silnici I/13 v Chomutově řídila své osobní vozidlo v opilosti.

K její smůle řízení v tomto stavu nezvládla a za světelnou křižovatkou s ulicí Černovická ve směru na Karlovy Vary také kvůli nepřiměřené rychlosti dostala v mírné zatáčce smyk a vyjela mimo silnici. "Tam došlo ke střetu s betonovým svodidlem a poté již žena vozidlo, které pokračovalo v jízdě, nedokázala ovládat. Auto se několikrát otočilo kolem své osy a od kovového svodidla se odrazilo do levého jízdního pruhu, kde ho zastavil až náraz do betonového obrubníku středového dělícího pásu," uvádí mluvčí policistů Miroslava Glogovská.

Žena pak policistům „nadýchala“ hodnoty přesahující 1,3 promile a přiznala, že alkohol v době před jízdou pila. "Z havárie vyvázla bez zranění, avšak napáchala značné finanční škody. Kromě škod na svodidlech vznikla několikasettisícová škoda na havarovaném vozidle. Mimoto teď dotyčná Chomutovanka čelí podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky," dodává Glogovská. Podle zákona za jeho spáchání hrozí peněžitý trest, zákaz činnosti a v krajním případě i odnětí svobody až na tři roky.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz