Úterý 28. červen 2022
Svátek má Lubomír

Chomutov - Do vazební věznice ve středu policisté převezli 32letého muže, kterého krajský vyšetřovatel před několika dny obvinil ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu v souvislosti s brutálním napadením jeho nezletilé dcery v kojeneckém věku.

Návrh na vzetí obviněného do vazby soudce původně neakceptoval a nařídil propustit obviněného na svobodu s tím, že jeho vazbu nahradil dohledem probačního úředníka a uložením předběžných opatření spočívajících mimo jiné také v zákazu užívání, držení nebo přechovávání alkoholických nápojů.

Jak ale vyšlo najevo, obviněný již během několika dní tento soudní zákaz porušil. V úterý krátce po půlnoci prováděli policisté chomutovského obvodního oddělení ve služebním vozidle hlídkovou činnost v širším centru Chomutova. Přitom si na ulici všimli zjevně opilého a vykřikujícího muže.

"Z osobní znalosti hlídka v dotyčném poznala právě muže obviněného z pokusu vraždy, o němž věděla, že má soudem uložené předběžné opatření spočívající také v zákazu užívání alkoholických nápojů. Otočila tedy vozidlo směrem za ním, avšak jakmile muž spatřil služební vozidlo, začal utíkat a schoval se v blízké ulici," uvádí mluvčí policistů Miroslava Glogovská. Tam ho policisté během chvíle našli a provedli s ním dechovou zkoušku, která ukázala hodnotu přesahující dvě promile alkoholu. Obviněný byl na místě zadržen a umístěn do cely.

Vyšetřovatel následně soudu podal opětovný podnět ke vzetí obviněného do vazby z důvodu porušení zmíněného opatření. Na základě tohoto podnětu a návrhu státního zástupce včera soud rozhodl o umístění obviněného do vazební věznice.

Psali jsme také

Pokus vraždy v Chomutově! Otec doma brutálně napadl plačící miminko, holčička je ve vážném stavu

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz