Středa 18. květen 2022
Svátek má Nataša

Chomutov - Na linku 158 se v průběhu únorové noci obrátil obyvatel jednoho z panelových domů na chomutovském sídlišti v ulici Pod Břízami. Když dotyčný kouřil z okna svého bytu, všiml si na parkovišti dvou podezřelých osob.

Jednalo se o muže a ženu. Když viděl, jak muž vnikl do jednoho ze zaparkovaných aut, okamžitě volal na tísňovou linku a operátora průběžně informoval, co se děje. Zatímco muž prohledával vozidlo, žena stála u něj a rozhlížela se kolem.

Díky zmíněnému telefonátu během chvíle na místo dorazila policejní hlídka. Ta si všimla nejprve jedné osoby, která se dala na útěk, a poté dalších dvou osob, které se také snažily před hlídkou utéct. Policistům se podařilo tyto dvě osoby zadržet, jednalo se o muže a ženu. Ta se přiznala, že hlídala přitom, když jeden bezdomovec, kterého nezná, vnikl do auta a prohledával ho. Tento bezdomovec pak při příjezdu hlídky utekl.

Jak vyšlo najevo, další muž, který byl na místě zadržen, s vloupáním neměl nic společného. Policisté na místě zajistili autorádio, které neznámý muž odcizil ze zaparkovaného osobního vozidla a zanechal ho opodál. Toto rádio pak bylo vráceno jeho majiteli.

Totožnost podezřelého, který měl do auta vniknout, se policistům podařilo operativním šetřením zjistit. Jedná se o 50letého Jirkovana. Ten se měl podle zjištění policistů o měsíc později dopustit ještě dalšího vloupání. Tentokrát byl na to sám a vybral si vozidlo zaparkované v ulici Hornická v Jirkově. Po vniknutí do auta měl ze zavazadlového prostoru odcizit zesilovač a poškodit terárium, které tam bylo uložené. Majiteli tak vznikla více než pětitisícová škoda.

"Padesátiletého muže vyšetřovatel obvinil ze spáchání pokračujícího trestného činu krádeže, za který mu u soudu hrozí až dvouleté vězení. Za podíl na krádeži ve formě účastenství je však díky „hlídání u auta“ stíhána i zmíněná žena. Devětadvacetileté několikrát trestané recidivistce hrozí s ohledem na její nedávné odsouzení za krádež až tříleté odnětí svobody," uvedla mluvčí policistů Miroslava Glogovská.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz