Čtvrtek 11. srpen 2022
Svátek má Zuzana

Chomutov - Vláda ČR včera přijala nová opatření a omezení v souvislosti s šířením epidemie Covid-19. Město je proto nuceno reagovat změnou plánovaného nedělního programu, který tak musí být zrušen.

„Bohužel není v našich silách vyhovět vládnímu nařízení o počtu osob při slavnostním rozsvícení vánočního stromu, proto organizované rozsvícení s doprovodným hudebním programem na náměstí 1. máje rušíme,“ sděluje Zuzana Kroutilová, vedoucí odboru vnějších vztahů chomutovského magistrátu.

Chomutované však nepřijdou o První adventní koncert v kostele sv. Ignáce, který naopak proběhne podle původního plánu. Začátek je v 18.00 hodin.

Snahou města je zachovat alespoň v určité podobě Chomutovské Vánoce pro občany města, a tak o dalším programu a podobě Chomutovských Vánoc bude v pondělí 29. listopadu ráno jednat rada města.

„Rádi bychom ve městě uchovali alespoň pro rodiny s dětmi kouzelnou atmosféru Chomutovských Vánoc po čas adventu, a tak intenzivně připravujeme alternativní možnosti, o kterých budeme občany co nejdříve informovat,“ říká David Dinda, náměstek primátora, který má v gesci kulturu.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz