Středa 8. prosinec 2021
Svátek má Květoslava

Most - Mostecká policie se zabývala od srpna případem loupežného přepadení v provozovně s klenoty v centru města Mostu, ve které měl neznámý pachatel s cizím přízvukem odcizit šperky, hodinky a peníze. Zjištění kriminalistů je ale překvapivé.

Na případu pracoval zkušený tým kriminalistů a vyšetřovatelů. "V průběhu prověřování policisté vyslechli desítky osob, vyhodnocovali získané poznatky a informace, prohlédli řady kamerových záznamů nejen v obchodním centru, prověřovali i sociální sítě a nakonec dospěli k překvapivému závěru. K loupeži, tak jak byla oznámena, nedošlo," uvedla ve středu mluvčí policistů Ludmila Světláková.

Tři aktéři, manželský pár a další muž, loupež totiž fingovali, aby získali finanční prospěch a na scénáři provedení se předem domluvili. Nikdo z nich zřejmě nepočítal s tím, že policisté jejich léčku odhalí. Z původně dramatické loupeže se tak stala pouze špatně naplánovaná zpronevěra peněz a zboží, která aktérům vynesla trestní stíhání a příslib vysokých trestů.

"Vyšetřovatel mostecké policie nyní obvinil 34letou ženu z Mostu ze zločinu zpronevěry, jejího 40letého manžela ze spáchání zločinu účastenství na zpronevěře ve formě pomoci a stejně tak dalšího 40letého muže, všechny z Mostu," dodala tisková mluvčí Policie ČR.

Co se podle zjištění policie opravdu odehrálo?

Trojlístek se nejprve sešel doma u manželů, kde si rozdělili role. Týž den odešla ráno žena do provozovny, kde pracovala. Tam za ní přišel dopoledne její partner a předal komplici informace o tom, kdy má do prodejny dorazit. Krátce po poledni vstoupil do prodejny v čepici s kšiltem a rouškou druhý 40letý muž. Za pasem měl nezjištěnou zbraň. Žena mu následně měla vydat již nachystané šperky, hodinky, vše za více než pět set tisíc korun a z pokladny i několik tisíc korun. Aby přepadení vypadalo věrohodně, muž jí měl po předchozí domluvě svázat ruce a nohy a ponechal ji v místnosti po personál.

Vše stihl do pěti minut, obchod opustil a zamířil do bytu k známému, kde se posléze setkal s manželem ženy. Ten si od něj měl převzít odcizené zboží. Policisté lup nezajistili, kde skončil, obvinění neuvedli. Zajistili jen část odcizených peněz. „Přepadená zaměstnankyně“ a muž, který měl loupit v provozovně, jsou stíháni na svobodě, druhý obviněný je nyní ve vazbě pro jinou součást policie. Trojici za toto jednání může soud uložit v případě uznání viny trest odnětí svobody na dvě léta až osm let.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací