Čtvrtek 9. prosinec 2021
Svátek má Vratislav

Ústecký kraj - Na Krajském úřadě Ústeckého kraje se uskutečnilo vyhlášení soutěže Moderní škola 4.0. Do této motivační soutěže se letos přihlásilo kvarteto odborných škol z regionu.

Na akci nechyběla radní pro oblast školství Jindra Zalabáková a také Zdenka Vachková, předsedkyně Výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost. Školy podle svého umístění získaly příslušné finanční ohodnocení.

Vítězná škola z Kadaně vytvořila model „Průmysl 4.0“ v navrhování moderních staveb. Tým ze střední školy v Duchcově porotě předvedl Café Špitál – interdisciplinární návrh stavebního projektu. Na třetím místě se umístil projekt děčínské střední školy – komplexní řešení dětského dopravního hřiště. Čtvrté místo obsadila ústecká průmyslovka s „Modelem zbořeného kostela zámecké kaple Božského Srdce Páně ve Velkém Březně“.

„Chtěla bych poděkovat všem, kteří se do této soutěže přihlásili. Výtvory jsou fenomenální. Jsme si vědomi, že jste na tom vašem projektu pracovali měsíce. Proto velký dík patří nejen vám žákům, ale také vašim pedagogům. V neposlední řadě bych poděkovala i odborné komisi, která to letos měla obzvlášť těžké při rozhodování,“ uvedla v závěrečné řeči radní pro školství Jindra Zalabáková.

Soutěž si klade za cíl rozvoj kreativity a využívání chytrých technologií u žáků maturitních oborů středních škol.

Oceněné školy:

Střední průmyslová škola stavební a obchodní akademie, Kadaň, p. o.

výhra 1 milion korun

Gymnázium a střední průmyslová škola, Duchcov p. o.

výhra 800 tisíc korun

Vyšší odborná škola a střední průmyslová škola strojní, stavební a dopravní, Děčín, p. o.

výhra 600 tisíc korun

Střední průmyslová škola stavební a střední odborná škola stavební a technická, Ústí n. Labem, p. o.

výhra 400 tisíc korun

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací