Čtvrtek 9. prosinec 2021
Svátek má Vratislav

Jirkov - V rámci prevence kriminality uskutečnila městská policie v září třídenní pobyty pro děti základních škol v Jirkově. Strážníci-preventisté Jaroslava Sekáčová a Martin Vršan a asistenti prevence kriminality vyjeli s dětmi z šestých a sedmých tříd ZŠ Nerudova a ZŠ Krušnohorská do hotelu Svahová.

Cílem pobytu bylo upevňování pozitivního chování a zejména zlepšení vztahů v kolektivu i mezi jednotlivci. Šlo o to, zaměřit se na chování dětí v různých situacích, předcházet rizikovému chování, eliminovat fyzické násilí a agresi a zdůraznit důležitost vzdělávání.

Během pobytů se děti seznámily s prací jirkovských dobrovolných hasičů, kteří jim ukázali, jak se poskytuje první pomoc a předvedli jim vybavení a techniku, kterou používají při záchraně a vyprošťování osob i k ochraně majetku.

Probíhala i beseda s psychologem, s nímž děti diskutovaly o násilí, agresi, šikaně a důsledcích takového chování. Žáci kladli otázky, na které psycholog odpovídal, a měli možnost i individuálního pohovoru. Dalším programem byly ukázky výcviku psů cvičitelů ZKO Otvice. Školáci mohli vidět, jaké rasy psů jsou ke cvičení vhodné, jak výcvik probíhá a co vše se psi dokážou naučit. Děti také dostaly dáreček a sladkost se symbolem pejska či kostičky.

V den ukončení pobytu proběhlo celkové vyhodnocení a preventisté účastníkům rozdali dárky a upomínkové předměty.

Městská policie děkuje za dlouholetou a skvělou spolupráci ZŠ Jirkov, SDH Jirkov, Sávu Arabadžievovi, p. Zaťkovi, kolektivu ZKO-Otvice a především p. Langové a celému kolektivu hotelu Svahová.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací