Středa 27. říjen 2021
Svátek má Šarlota a Zoe

Chomutovsko - Úterý bylo nejslunečnějším a současně nejteplejším dnem tohoto týdne. A to díky tlakové výši Isgard (nikoli Asgard, jak by napadlo nejednoho fanouška Hvězdné brány) se středem takřka přímo nad Českou republikou. Nicméně na záběrech z Meteosatu, meteorologické družice, která bedlivě střeží (šmíruje) evropský kontinent i jeho okolí, nešlo přehlédnout výrazný pás oblačnosti, pomalu se přibližující k hranicím České republiky. Popravdě šlo o frontální systém spojený s tlakovou níží nad západní Evropou, které v Berlíně dali jméno Roland. A právě Roland je alfou a omegou nadcházejících dní.

Středa 15. září: V průběhu brzkého rána se od západu zatáhne. Nejdříve oblačností vysokého patra, později se přidá také oblačnost pater nižších. A zatímco v úterý byly podmínky jak pro opalování, tak pozorování hvězd naprosto ideální, ve středu budou totálně špatné. To znamená, že jakmile se zatáhne, už se neroztáhne. Někdy k večeru/večer by se hlavně v Krušných horách mohla objevit přeháňka či decentní bouřka, ale spíše nikde nespadne ani kapka. Nejvyšší odpolední teploty okolo 20 až 24 °C, za hranicemi Karlovarského a Ústeckého kraje až okolo 27 °C.

Čtvrtek 16. září: V době mezi půlnocí a 15. až 17. hodinou lze očekávat hodně, opravdu hodně mraků, tzn. oblačné až zatažené nebe, a k tomu téměř určitě sprchne. Ne všude, to ne. Znovu zvláště na česko-německém pomezí, tj. v oblasti Krušných hor. Poté, takže po 15. až 17. hodině, se na většině území Karlovarského a Ústeckého kraje vyčasí a tedy se ukážou hvězdy. Nejvyšší odpolední teploty okolo 19 až 23 °C, na západě okolo 16 až 20 °C, nejnižší ranní teploty kolem 18 až 14 °C, což je relativně dost (vzhledem k tomu, že už začne druhá polovina září).

Předpověď na víkend je prozatím nejistá, avšak nezdá se, že by mělo být azuro a teploty na opalovačku/pobyt u vody... I astronomické léto holt brzy skončí.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací