Středa 8. prosinec 2021
Svátek má Květoslava

Chomutovsko - Tak nám zapršelo, nadto zabouřilo a na Podbořansku se dokonce objevilo tornádo, ve skutečnosti neškodná, přesto děsivě působící tromba. Na území Karlovarského a Ústeckého kraje spadlo až 50 mm srážek, a to v Hrobu na Teplicku.

Jinak ale naprostá většina srážkoměrných stanic zaznamenala od 3 do 25 mm, výjimkou byly stanice Aš, Kadaň či Žatec, které zaznamenaly v podstatě nic (resp. 0,1 až 0,9 mm). Díky dešti bylo relativně chladno, jen zřídkakdy rtuť teploměru atakovala 21 °C. Sem tam padla dvacítka, jinde nanejvýše devatenáctka, osmnáctka.

Původně to vypadalo, že o prvním čistě srpnovém víkendu by počasí zase mohlo lákat k pobytu u vody. Inu, minulý čas je namístě. Třebaže se oteplí, bez dešťových kapek to prostě nepůjde. Nemluvě o tom, že oteplení také nebude kdovíjak světoborné...

Čeho se dočká lid Karlovarského a Ústeckého kraje:

6. srpna: Při východu slunce (cca 5:45) bude ledaskde k vidění zatažená obloha, ale pršet nebude. Jak bude pátek stárnout, situace na obloze se nijak převratně nezmění. Jinými slovy mnoho přírodního vitaminu D k mání nebude. K tomu se místy objeví přeháňky. Po západu slunce oblačnosti ubude a postupně přibude hvězd. Uvažujete-li náhodou o noci pod hvězdami, tak hlavně na západě počítejte s vysokou oblačností. Maxima okolo 18 až 22 °C.

7. srpna: Do rána se vysoká oblačnost rozprostře od Aše až po Rybniště (i dál). Zanedlouho se začne vytrácet a na chvíli se asi ukáže sluníčko, jenomže to se už pomalu bude angažovat studená fronta. S ní související bouřky a (vydatný) déšť dorazí až ve večerních hodinách, česko-německou hranici asi překročí mezi 19:00 až 20:00, ale do té chvíle nebude o mraky nouze. Polojasno, oblačno, tak nějak to asi bude vypadat. Dobrou zprávou je, že bouřky nebudou, resp. neměly by být intenzivní. Maxima okolo 22 až 26 °C, minima kolem 14 až 10 °C.

8. srpna: Po přechodu studené fronty, tzn. v průběhu rána, dojde k výraznému ubývání mraků. Dočasně bude převážně jasno až polojasno. Potom se zas vesmír přikloní na stranu mraků, nicméně to vypadá, že nepřinesou žádné srážky. No a ještě před západem slunce se od západu na většině území vyjasní s tím, že o půlnoci bude jasno vesměs všude. Bohužel jen do cca 1:00 až 2:00, kdy se od západu opět zatáhne... Maxima okolo 19 až 23 °C, minima kolem 15 až 11 °C.

9. srpna: Během večera se stejně jako v neděli vyjasní a o půlnoci znovu všude nebe poseté hvězdami, jinak mraků docela hodně, hlavně vysokých, přes den i nízkých. Navzdory tomu skoro všude spadne 0 mm srážek, pouze na horách by mohl spadnou milimetr, možná dva. Dost možná ale ani na horách nespadne ani kapka... Maxima okolo 20 až 24 °C, minima kolem 13 až 9 °C.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací