Středa 27. říjen 2021
Svátek má Šarlota a Zoe

Lubenec – U Lubence na Podbořansku se po třetí hodině odpoledne na obloze objevil vír. Nafotil ho jeden mladý pozorovatel a fotografii nám poskytl. Podle meteorologů se jedná o atmosférický vír s nehorizontální osou rotace, tzv. trombu.

V Česku se rozeznávají dva druhy tromb, a to velká a malá. V tomto případě by se mělo jednat, podle meteorologů, o středně velký jev.

„Jedná se o trombu s patrnou charakterizující oblačností. Má znatelný trychtýřovitý tvar, nedotýká se země. Vytvořila se dnes po poledni z poměrně dynamicky se rostoucí oblačností. Jedná se oblačnost občasně spojenou s bouřkami,“ okomentoval jev meteorolog Rudolf Kovařík.

Meteorologický úkaz se vyskytl v oblasti, kde řádilo domnělé tornádo a z velké části poničilo obec Stebno a škody napáchalo i v blízkém Blatně. Nakonec se ukázalo, že šlo o nebezpečný downstream.

Své fotografie můžete posílat i vy. Tvořte i vy s námi aktuální a pestré zpravodajství pro ostatní čtenáře. Povedlo se vám zachytit nějakou kuriozitu? Jste svědky aktuálního dění? Máte čerstvé informace z provozu na našich silnicích?
Napište nám, pošlete nám fotku či video na WhatsApp 737 058 283, do zpráv na Facebooku či mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Děkujeme.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací