Sobota 10. duben 2021
Svátek má Darja

Chomutovsko - O třináct vzrostl počet dopravních nehod evidovaných policií na Chomutovsku v uplynulém měsíci ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Tento únor vyjížděli policisté k 120 nehodám oproti loňským 107.

Pro dvě osoby skončila nehoda bohužel tragicky, další dva lidé byli těžce zraněni, lehce zraněných bylo 20. Celkové hmotné škody se vyšplhaly na částku přesahující 5,5 milionu korun a byly tak o více než 1,1 milionu korun vyšší než v loňském únoru. Policisté uložili v souvislosti s nehodami pokuty v celkové částce 43.400 korun.

Devadesát šest kolizí bylo způsobeno řidiči motorových vozidel. Zvěř měla tentokrát podíl na 21 střetech, třikrát byla příčinou závada komunikace. Chodci ani řidiči nemotorových vozidel v únoru žádnou nehodu nezavinili.

"Nejčastější příčinou nehod byl nesprávný způsob jízdy (61), nepřiměřená rychlost (21) a nedání přednosti v jízdě (11). Třikrát řidiči bourali v důsledku nesprávného předjíždění. Ovlivnění alkoholem bylo zjištěno u čtyř účastníků dopravních nehod," uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Nejvíce střetů se odehrálo na místních komunikacích (39), dále na silnicích 2. třídy (21), 1. třídy (19) a 3. třídy (18). Na parkovištích bylo řešeno 21 nehod, na polní či lesní cestě a na dálnici pak po jedné nehodě.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací