Sobota 10. duben 2021
Svátek má Darja

ČR - Kriminalisté vyšetřují případ, v rámci kterého poškozená pod nátlakem svého milého přepsala byt v Praze na jeho známého. Ten ho pak prodal i s věcným břemenem, které tam měla její osmdesátiletá babička.

Vše podle poškozené začalo seznámením páru přes seznamku na internetu. Následovalo pár týdnů schůzek, kdy se to podle poškozené jevilo, jako normální vztah. Muž jí kupoval mimo jiné různé dárky, jako byl parfém ale třeba i pneumatiky na auto. Pak měl podezřelý začít zjišťovat, jaké jsou její majetkové poměry a vyvrcholilo to nátlakem, na jehož konci byla donucena podepsat smlouvu o prodeji bytu v Malešicích v hodnotě téměř 3 miliony korun. Nátlak měl být proveden jak vyhrožováním likvidací rodiny poškozené, tak jí měl ukázat střelné zbraně, které má.

"Po zveřejnění případu v médiích se kriminalistům ozvalo dalších několik žen, napříč celou republikou s tím, že jsou ve věci také poškozené. Kriminalisté je nyní všechny vyslechnou a následně rozhodnou o dalším postupu v případu. Stále platí, že se mohou ozývat další poškozené. Jejich anonymitu zaručujeme," uvádí mluvčí policie Jan Daněk.

Kriminalisté již čtyřiadvacetiletého muže obvinili z trestného činu vydírání, za což mu hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi. V rámci domovní prohlídky a prohlídky jiných nebytových prostor zajistili tři plynové pistole a několik elektronických zařízení. Právě z nich zjistili informace, že se muž na internetu s ženami seznamoval často a možná má na svědomí více takových případů.

Se souhlasem státního zástupce, v rámci pátrání po dalších poškozených, zveřejnila Policie ČR fotografii podezřelého a prosí další poškozené, aby se také přihlásily na policii. "V případě potřeby dokážeme zaručit jejich anonymitu. Poškozené se mohou obracet přímo na linku 158," dodává mluvčí Policie ČR.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací