Čtvrtek 4. březen 2021
Svátek má Stela

Ústecko - Černou skládku nebezpečných chemikálií odhalila zcela náhodně hlídka výkonového zpoplatnění na 65. kilometru dálnice D8 u Řehlovic na Ústecku.

V neděli kolem poledne číhala hlídka ústeckých celníků na technickém sjezdu ŘSD pod dálnicí D8 na zájmová vozidla, která nemají uhrazené mýtné či dálniční známku. Při kontrolní činnosti si dvoučlenná hlídka povšimla opodál v příkopě pohozených kartonových krabic.

2701chemikaliekz2

Foto: Celní správa ČR

Při bližším ohledání celníci usoudili, že by se v nich mohly nacházet nebezpečné chemické látky. V poškozených kartónových krabicích objevili baňky, které obsahovaly chemikálie bílé a oranžové barvy a část baněk byla poházena i v okolí krabic.

2701chemikaliekz6

Foto: Celní správa ČR

Hlídka celní správy místo zajistila a kontaktovala hasiče i policejní hlídku. Hasiči na místě konstatovali, že se jedná o kyselinu sírovou a manganistan draselný. Přibližně stovku baněk s chemikáliemi hasiči zajistili a odvezli k fyzické likvidaci.

2701chemikaliekz4

Foto: Celní správa ČR

2701chemikaliekz5

Foto: Celní správa ČR

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací